Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Alaplapon elemet cseréltem,...

Alaplapon elemet cseréltem, és nem indul a számítógép,3 hosszú sípolás és ennyi. Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés

2015. febr. 23. 20:01
 1/4 CspCsj ***** válasza:

BIOS/CMOS törlés kikapcsolt állapotban az alaplapi tüskékkel:

- vagy rövidre zárni:

[link]


- vagy áttenni rövid időre, majd vissza:

[link]

[link]

2015. febr. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én nem értek hozzá, egyszerűbben?
2015. febr. 24. 07:52
 3/4 CspCsj ***** válasza:

Egyszerűbben?

Legjobb esetben csak az alaplap programja (BIOS) állítódott el. Ezt lehet törölni a mellékelt képeken látható tüskék (CLR_CMOS) rövidre zárásával. Alaplaponként eltérő, hogy kettő tüske van-e, ezt elég rövidre zárni (erre egy gémkapocs is elég lehet), vagy háromnál a rövidzáró pöcköt át kell tenni, majd vissza. (lásd a mellékelt képeken)


Következő próbálkozás: a számítógép kábelét húzd ki a konnektorból, nyomd fél percig a bekapcsológombot, majd konnektorba vissza és bekapcs.


Ezután arra lehet gondolni, hogy valamelyik alkatrész meghibásodott. Vidd szervizbe, vagy olyanhoz akinek van gyakorlata számítógép szerelésben.

2015. febr. 24. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
sikerült, köszönöm a segítséget
2015. febr. 24. 16:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!