Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Win7 gyorsítás haladó szinten....

Win7 gyorsítás haladó szinten. Mappák mozgatása és szolgáltatások optimalizálása SSD esetén, mit érdemes?

Figyelt kérdés

1. A lapozófájl mozgatása ugye célszerű, de milyen mappákat érdemes még külön meghajtóra tenni, mit használ sokat a rendszer (Főleg az írás a kérdés)? Az "Users" és a "ProgramData" könyvtárakon kívül, amiket már mozgattam. A "Program Files" és "Windows" mappák nem kérdésesek, mert ezeket megtartom a rendszerlemezen.


2. SSD esetén mit érdemes kikapcsolni, mi szükségtelen vagy káros a felsoroltakon kívül? (SSD töredezettségmentesítése, előtöltés, indexelés)



2015. febr. 28. 12:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ez már túlzás. Végül minden visszakerül rendes meghajtóra és akkor mi értelme van az SSD-nek? Azért veszi az ember, hogy használja...persze vannak ésszerű dolgok, amikre oda kell figyelni (töredezettség mentesítés kikapcs, TRIM opció engedélyez, feleslegesen nem terheli az ember a meghajtót stb). A szükségtelen szolgáltatások lekapcsolása az más dolog és lehet is értelme, de a túlzott SSD kímélés szerintem logikátlan és felesleges. A kis gépünkben van egy több, mint 3 éves 60GB-os SSD. Annyi az összes dolog, hogy nincs töredezettség mentesítés, engedélyezve van a TRIM, ellenőrizve volt a partíció eltolás és kb ennyi. Használva van a cucc, igaz nem hardcore szintem, mert a feleségem gépe. A meghajtó állapota 99%-os az SSDLife szerint, összesen 1445 alkalommal lett elindítva és bő másfél évet futott (napi 12 óra átlag). A meghajtón volt 9TB olvasás és kevesebb, mint 5TB írás. A program szerint a teljes elhasználódás ilyen körülmények mellett majdnem 126 év múlva következik be (ha ennek csak a 10%-a igaz, már az is bőven jó).
2015. febr. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen, de gondolom te nem is használod annyit. Nekem munka és hobbi egyaránt fut rajta, ahol a hobby játékot és 3d modellezést egyaránt jelent. Ezek a programok mind cashelnek, folyamatos a configfájlok írása. 1 hónap alatt megvolt az 1,5TB írás, és ugye időnként frissítések /új programok telepítése vagy pár évente a teljes rendszer újrarakása elkerülhetetlen. És lehet igazad van, de nem szeretnék 2 év múlva úgy itt állni (ülni), hogy a fenébe is, mégiscsak jobban kellett volna kímélni.
2015. febr. 28. 14:07
 3/12 anonim ***** válasza:

Aki a használat helyett babusgatni vette az SSD-t, használjon helyette HDD-t. A mappák áthelyezésével lemond az SSD gyorsaságáról, így semmi értelme SSD-t használni.

Aki tényleg ki akajra használni, az vegyen csak SSD-t. Nem kell kímélni, semmit sem kell áthelyezni. De ha már annyira kímélni akarod, a sokat író programok cache fájlait tedd át a HDD-re, ne a rendszer egyes mappáit. Rendes használattal nem kell úratelepíteni a rendszert. Sosem értettem mit csinálnak azok, akik azt vallják, hogy x időnként érdemes újrarakni (de utálom ezt a szót) a rendszert.

2015. febr. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Vesztem a fenét, na de el is tértél a tárgytól. Amúgy meg a programok gyorsítótára pont az említett 2 mappában van okostóni.

Az első válaszolónak köszi, és a szolgáltatásos kérdés még továbbra is ott van.

(Az ahci és trimm persze engedélyezve van)

2015. febr. 28. 15:01
 5/12 anonim ***** válasza:

Ne az egész mappát helyezd át, csak a cache fájlokat vagy az adott alkalmazás mappáját, ha már annyira akarsz tenni valamit. A Windows/Temp mappába is írkálnak ám a programok.

Semmilyen szolgálatást nem kell letiltani a töredezettségmentesítésen kívül, nem kell kímélni az SSD-t, mint írtam.

2015. febr. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Egy hónap alatt 1,5TB az nem kevés valóban. Nemrég volt hír egy tesztről, ahol nem kímélve nyüstöltek folyamatosan különböző SSD meghajtókat. A gyengébbek 300-400TB írás után kezdték beadni a kulcsot, a többi bírt 700TB körül, míg a legjobbak átléptél az 1PB-t is. Ha 600TB-vel saccolunk, akkor az 40 hónapot jelentene nálad, ami ugye 3,33 esztendő....ha az 1,5TB valós adat és rendszeresen összejön (új SSD esetén ugye a telepítgetések után a figyelő alkalmazások kapásból kevesebbet jósolnak élettartamnak...a fentebb említett 60GB-os SSD is eleinte 10 évre volt saccolva, majd hosszú idő elteltével javult a mérleg 126 évre). Az Én gépemben már egy gyorsabb fajta 120GB-os egység van, de magam sem nyüstölöm sokkal jobban, mint a párom a 60GB-os tesóját.

Szóval igen, ha valamelyik alkalmazás ennyit nyüstöli az SSD-t, akkor érthető, hogy kíméled egy kicsit. Kérdés az is, hogy mennyi ideig akarod használni, mert szvsz 4-5 év után a rendszeresen fejlesztgető emberek már lecserélnek egy SSD-t.

A Windows szolgáltatások optimalizálásáról nem tudok sokat mondani, de vannak leírások és fórumok, ahol sok dolg le van írva, hogy mit érdemes kikapcsolgatni (egyszer régen próbálkoztam valamivel egy lassú netbook Win7 Starter-jét szerettem volna pattogósabbra varázsolni, de az sajnos nem lett érezhetően jobb). :)

2015. febr. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

#5: Igen, a windows/Teamp-et is áttettem már. 5 független lemez van a gépbe, igazából van hova pakolni, a kérdés inkább tényleg "mit". Egyébként mértem az indulási időt, és nem változott, úgy, hogy az Users és progdata külön van, szóval induláskor nem túl sokat olvashat onnan a rendszer. A készenlétből (egyenlőre érthetetlen miért) viszont lényegesen gyorsabban jön vissza.


#6: Az 1,5 valós, de mivel csak január közepe óta van SSD -m, még nincs miből átlagolnom. Szóval simán lehet, hogy az átlag a fele lesz.

Nem törekszem a top gépre, de azért nagyobb akadások nélkül bírja el azt, amire használom. És nos, ha egy játék nem fut rajta, akkor a játékot dobom ki, nem a gépet cserélem :D

Valamit elszámoltál/elírtál szerintem, ugyanis a 600tb az én rátámmal bő 30 évet jelentene :D Esetleg tudod linkelni hogy hol olvastad ezt a tesztet?

Egyébként Kingston SV300S37A-m van (120g), a gyártó oldali adatlap szerint 64tb a terhelhetőség, ami havi 1,5tb-vel 3,5 évet jelent. Nincs konkrét elképzelésem, hogy mennyi ideig használjam, de szeretném minél tovább, ha lehetne, akkor örökké :) Vannak 7-9 éves hdd-k a gépbe, mind 0 szektorhibával. ssd csak a rendszergyorsítás miatt van.

2015. febr. 28. 15:39
 8/12 anonim ***** válasza:

A teszt eredetije megvan, de hazai cikkekben is közöltek belőle:

[link]


Bocsi valóban elszámoltam...gondoltam, hogy 60-ban a 15 megvan 4x, így 600-ban 40x...40 hónap meg 3,33 év. Csakhogy 15 helyett 1,5-tel kellett volna osztanom of course, így 400 hónap már jobban hangzik 33,3 év. :)

2015. febr. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nos igen, szép kis tesztek, de ezek "sajna" a felső kategóriás SSD-k, az enyém meg inkább alsó, csak megbízható gyártótól. Szóval kötve hiszem, hogy a 65 tb-nél többet bírni :)

De köszi a cikket, érdekességnek jó :P

2015. febr. 28. 21:03
 10/12 anonim ***** válasza:

Szerintem a NAND chipek újraírhatósága nem változik nagyon az SSD kategóriájától. Ok a felsőbb kategóriás, drágább meghajtókban jobb a vezérlő, esetleg hatékonyabb a wear leveling és nagyobbak a kapacitások (ami miatt nagyobb a sávszélesség is). A fenti tesztben viszont 240-256GB-os modellek voltak, így a ma népszerű 120GB-os modellek ennek a felére képesek. Esetleg gyengébb a WL és valamiért gyengébb minőségűek a NAND chipek, ezért 600tB helyett számoljunk 200-val. Szerintem ez reális lehet, de legalább 150-t saccolnék az enyémre (Corsair Force GT 120GB). Eddig írtam rá kb 2TB-t 1,5 év alatt. A kis gépben lévő Force 3 60GB-os modellnél viszont nagyjából 60-70TB élettartamot saccolnék (ez is csak 5-nél jár és ugye most már lassabban gyarapszanak az írások, mint a telepítések után...mert a több, mint 3 év alatt 2x lett rá rendszer telepítve, mert idő közben gépet cserélt a meghajtó).

Elvileg napi 15-20GB írás már extrém használatnak számít azaz havi 450-600GB. Az átlag felhasználók ettől messze elmaradnak, még akkor is ha nem helyezgetik át a gyakrabban írt mappákat.

2015. márc. 1. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!