Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hol találhatnám meg a wincsin...

Hol találhatnám meg a wincsin az XP alatt futó OUTLOOK-on érkezett leveleket? A wincsit a régebbi gépemből vettem ki, de az új gépemmel is tudom olvasni.

Figyelt kérdés
2015. márc. 13. 15:16
 1/3 Lajos54 ***** válasza:

Egy kicsit pontosítsunk. A mostani gépen milyen oprendszer van, az Outlook melyik Office verzióhoz tartozott az eredeti (régi) gépen (2002, 2003...2007), illetve a mostani gépen melyik Office, melyik Outlook van? Ezek azért fontosak, mert sajnos elég sokat variáltak az outlookon a verzióváltások alkalmával.

Ha jól értem, a régi, letöltött leveleket keresed?

És biztosan az Outlookról van szó, nem az Outlook Expressről? Mert az sem mindegy, mindkettő más formátumban tárol, egymásét közvetlenül nem is tudják olvasni.

2015. márc. 13. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Lajos54 ***** válasza:

Inkább ne privátban, hátha mást is érdekel a dolog!

Outlook Express esetén alapértelmezetten itt tárolódnak az üzenetek:

C:\Documents and Settings\felhasználóneve\Local Settings\Application Data\Identities\{0B808A8E-EACC-44EA-8584-0BF06E0AA0C4}\Microsoft\Outlook Express\Beérkezett üzenetek.dbx

(Ezekből a mappákból némelyik csak akkor látható, ha a rejtett mappák megjelenítése engedélyezve van)

Az Outlook már jobban verziófüggő, ott ráadásul a fájlok is más típusúak, mint írtam, a sima Outlook és az Express egymás formátumát közvetlenül nem is tudják olvasni.

Az Outlook által tárolt fájlokat verziótól függően, kis eltéréssel a következő helyre rakják általában:

C:\Documents and Settings\felhasználóneve\Local Settings\Application Data\Microsoft\Outlook

Ezen fájlok kiterjesztése .pst

Nem csak a beérkezett leveleket, hanem az Outlook összes adatfájlját tartalmazza.

Erről itt olvashatsz bővebben:

[link]

Ezeket a fájlokat, illetve a kívántakat közülük az Outlook- Fájl menü-Importálás parancsával tudod beolvastatni.

Egyébként érdemes ezt a programkiegészítést (Outlook 2002, 2003, 2007 esetén) letölteni: pfbackup.exe

Innét: [link]

Futtatása után beépül a Fájl menübe egy új opció, az adatfájlok biztonsági mentése. Ezzel akár az alapértelmezett helyre, akár bárhová (akár egy pendrive-ra is) el lehet menteni az Outlook adatfájljait kompletten, és ezt bármikor (adatvesztés, véletlen törlés, rendszerösszeomlás, újratelepítés), újra fel lehet használni a levelek, beállítások visszanyerésére.

2015. márc. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm fog menni!
2015. márc. 15. 18:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!