Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » 40 GB-os laptopom van. C...

40 GB-os laptopom van. C meghajtó=15GB. (szabad hely=5,80GB) Ez kevés, sok, vagy ideális?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem,autodidakta vagyok!!!Most letöltöttem egy

programot ami kicsit lehúzta!!Eddig a C meghajtón=6.10GB volt..

Hiába kértem,hogy a " D "meghatóra töltsön,C-re tette.

Azt látom a böngészőben:,hogy a letöltések C-re menjenek.

Gondolom ezért.A beállításokon,nem akarok változtatni.Már kb.6-éve megy a masina,jól.Én /outcájder/jól irtam? VAGYOK..Ha válaszolsz,csak tanulok,köszi:-)



#számítógép kapacitás #program telepités.
2015. márc. 16. 09:56
 1/3 donfetibo ***** válasza:
Gondolom XP-t használsz, mert más nem nagyon férne rá! Amúgy nagyon kevés de ha C-meghajtót mindig tudod úgy tartani, hogy legalább az-az 5-6giga szabad maradjon akkor elmegy és nyugodtan mindent installálhatsz a D-re!
2015. márc. 16. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 csacsi2 ***** válasza:

Nemsok. töredezettségmentesítéshez legalább 15% szabad hely kell! Nekem 6GB -os merevlemezen volt anno xp...

Vannak megoldások amikkel a rendszermeghajtón tudsz helyet felszabadítani ha van másik partíciód!

Pl.: Hibernálás kikapcsolása (hiberfile.sys törlése), helyette STR használata. Temp és TMP mappák ill Dokumentumok mappa áthelyezése (környezeti változók) Lapozófájl kikapcsolása a C: -n (másikon legyen), visszaállítás kikapcsolása (amúgy sem ér semmit ha baj van). Bizonyos ideiglenesen tárolt állományok áthelyezése szükség esetére (installer és egyéb cache...)

Bővebben ha érdekel:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__egyeb-kerdes..


alapértelmezett letöltési helyet a letöltő programban kell megváltoztatni, de ha a dokumentumok-ba tölti le annak áthelyezésével oda fogja ahol az van (lesz)

amennyiben az internet explorer letöltési könyvtárát használja azt is megváltoztathatod:

HKEY_CURRENT_USER/Software/Microsoft/Internet Explorer

Download Directory nevű string létrehozásával a regeditben, elérési utat megadva.

sok sikert a buheráláshoz :)

2015. márc. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 tabaki ***** válasza:

Csacsi2-höz nehéz egyebet hozzáfűzni, inkább csak megemlítem, hogy attól, hogy valamit a C meghajtóra töltesz le, annak nem muszáj ott is maradnia, tedd át fájlkezelővel a D-re. Ez természetesen csak az egyszerű letöltésekre vonatkozik, nem pedig a már installált programokra.

„Azt látom a böngészőben:,hogy a letöltések C-re menjenek.”

Ezt meg nem egészen értem. Nem tudom, milyen böngésződ van, de az általam használtakban ez egy beállítható útvonal, illetve kérhető, hogy a program mindig kérdezzen rá a fájlok letöltési helyére, ebben az esetben oda ment, ahova éppen elnavigálsz.


Outsider vagy :)

2015. márc. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!