Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Nagymama mikrofonos megfigyelé...

Nagymama mikrofonos megfigyelésére/ellenőrzésére van valakinek valami épkézláb ötlete? (A lényeg, hogy tudjuk otthon van és nincs baja, ha nem veszi fel a telefont)

Figyelt kérdés
Ip kamerán gondolkoztam már, de az elég költséges (ráadásul internet és számítógép nincs a háztartásában). 2-3 mikrofonnal le lehetne fedni a lakást. Így ha nem venné fel a telefont, meghallgathatnánk, hogy szól-e a TV, vagy épp a konyhában csörömpöl.. stb.

2015. márc. 29. 19:11
 1/10 anonim ***** válasza:
54%
Azon kívül, hogy törvénysértő a tudtán kívül megfigyelni, szerintem hülyeség is mikrofonra hagyatkozni. Adjatok neki egy nagymamatelefont, amin van egygombos pánikhívás és ennyi.
2015. márc. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Tengor ***** válasza:
100%

Ha megy a TV még nem biztos, hogy a nagyi jól van. Ha nincs internet a mikrofonok jelét mivel gondoltad átvinni?

IP kamerához csak net kell plusz egy router, számítógépre nem feltétlenül van szükség.

Esetleg egy mini számítógép + pár webkamera is megoldás lehet. A mini PC kijön egy IP kamera árából, de aztán már bármilyen webkamot rá lehetne kötni + nem kellene router sem. Ez persze házi barkács megoldás.


Lehet kapni vészhívós karkötőket is. Érdemes lenne azokat is megnézni.

2015. márc. 29. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Internetre tudom, hogy szükség lenne. Találtam is egy jó mobil internet-router kombót. Viszont egy nagy számítógépet nem akarok zúgatni egész nap, de erről a mini számítógépről még nem hallottam. Utánanézek.


Nagyon makacs, nem hordaná a karkötőt. Annak ellenére sem, hogy az elmúlt évben ötször esett el a lakásban. Ő akkor is "jól van"...

Ez inkább önmagunk nyugtatására szolgál, mert nagyot hall, és ilyen előzmények után, ha nem veszi fel a telefont, mindenkiben kitör a frász.

2015. márc. 29. 19:23
 4/10 Tengor ***** válasza:
Raspberry Pi-re keress rá!
2015. márc. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
hú köszi, elég barátságosnak tűnik :)
2015. márc. 29. 19:33
 6/10 Lajos54 ***** válasza:
70%

Azért nem vagyok benne biztos, bogy örülne neki, ha be lenne mikrofonozva a lakása. Csak gondoljál bele: neked tetszene, ha valaki bármikor "odahallgathatna" hozzád?

Ha pedig nem tud(na) róla, az a személyiségi jogok kemény semmibevevése. Amolyan kémkedés.

Inkább a javasolt más módszerekben gondolkoznék. Persze te tudod...

2015. márc. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Jaj, nyilván tudna róla. A kérdés inkább a megvalósítás folyamatára irányult, mint sem a jogi hátterére. De köszönöm az intő megjegyzéseket..
2015. márc. 29. 19:42
 8/10 anonim ***** válasza:

Pedig a jogi háttér sem elhanyagolható dolog.

Még akkor sem, ha a jó szándék vezérel titeket.

Az, hogy szól a tévé, tényleg nem jelent semmit. Mint ahogy az sem jelent feltétlenül rosszat, ha sem tévét, sem tányércsörömpölést nem hallotok. Ha történetesen délutáni szunyókálását tölti, nem fogsz hallani semmit, mégis jól van a nagymama.

2015. márc. 30. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Gondolom a "megfigyelés" szó váltotta ki ezeket a kémkedős kényszerképzeteket, de legyünk már túl rajta. Ilyen rendszerek már évek óta ki vannak fejlesztve és tudtommal már a piacon is megjelentek (persze nyugaton) húzós százezrekért, amik az "időseket figyelik" (ágynyomás-érzékelők, mozgásdetektor, stb..). De látom ezen fogalom integrációja lassabban fog törvényhozás szintjén is megvalósulni, ha már most ilyen reakciókat vált ki az emberekből :)

én csak egy nyamvadt mikrofont szeretnék távolról is hallgathatóvá tenni, mert ez is több mint a semmi. Később pedig lehetne fejleszteni, biztonsági kamera rendszernek is alapját szolgálhatná, mert nem a legbiztonságosabb vidéki környékről van szó.

2015. ápr. 1. 08:46
 10/10 A kérdező kommentje:

Ja és még egyszer. Naponta délelőtt 9kor és este 6kor szoktuk hívni, ezt nagyon jól tudja. Ha történetesen nem veszi fel a telefont, joggal kezdünk el aggódni. Az pedig senki egészségének nem tesz jót, így pusztán annyi elég lenne, hogy odahallgathatnánk, hogy hallunk-e bármi arra utaló jelet miért nem vette fel a telefont.


Ha van rá jobb megoldása bárkinek szívesen meghallgatom, de ha lehurrogjátok az ötletemet, azzal nem megyek sokra.

2015. ápr. 1. 08:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!