Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi történhetett a gépemmel?...

Mi történhetett a gépemmel? Áramszünet utáni probléma?

Figyelt kérdés
Tegnap éppen interneteztem a számítógépemen amikor kisebb áramszünet volt és a gép puff...kikapcsolt úgy ahogy volt, tehát nem tudtam szabályosan kikapcsolni. Ma kapcsolnám be, de nem tudom. Kiír egy üzenetet, aminek a lényege, hogy legutóbb hírtelen árammegszakadás miatt nem megfelelően kapcsolt ki és válasszak a következők közül, csökkentett mód, Windows normál módú indítása, etc...biztosan tudjátok ti is miről beszélek. Rá kattintok a normál indításra, elkezd betöltődni, aztán nem lép be hanem újra kirakja ezt az ablakot. Mi történt a gépemmel? Lehet vele valamit kezdeni? Sok mindent tároltam rajta és most nem férek hozzá semmihez. :(
2015. ápr. 12. 12:53
 1/8 A kérdező kommentje:
Még annyit hozzátennék, hogy sokszor fordúlt már ez elő, hogy nem szabályosan lett kikapcsolva, de még soha sem csinálta ezt amit most.
2015. ápr. 12. 12:56
 2/8 Gábor_79 ***** válasza:
Vannak biztonsági mentéseid valamilyen formába? Mondanám a telepítőlemez javítás funkcióját, de még nem hallottam olyanról, hogy valamikor is működött volna, ahogy nálam sem. Voltam hasonló helyzetben. Egy fagyás miatt ki kellett nyomni a gépet és onnantól nem indult. Szerencsére nekem volt külsős programtól mentésem pár nappal azelőttről.
2015. ápr. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Csökkentett módba belép?


Egyébként velem is volt már ilyen, én újraraktam a Windowst.

2015. ápr. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, csökkentett módban sem lép be, akármit nyomok meg rajta, mindig visszatér ehhez az ablakhoz és semmi. Menthető a gép? meg egyáltalán miért csinálja ezt, mi baja lett? A Windows újra rakását hogy kell csinálni? Nem sokat értek a gépekhez...Elkerülhetetlen a szerelő?
2015. ápr. 12. 14:12
 5/8 anonim ***** válasza:

A szerelő mindig a legvégső eset.

Én ezeket tenném:

1. A BIOST betudod hozni? Amikor az alaplap logója feljön, nyomni kell egy Delete gombot (vagy amit kiír nálad). Ha sikerül belépni, állítsd mindent alapértelmezettre, és mentsd el, indítsd újra.

2. Kapcsold ki a gépet, várj fél percet, majd kapcsold ki a tápegység kapcsolóját ( ha van. ) Kapcsold vissza, és kapcsold be a gépet. (lényeg, hogy biztonságos módon áramtalanítsd kb 1 percig)

3. Kösd újra a DVD olvasót és a Winchestert. Csak kihúzod a kábeleket, és újrarakod.

4. Formázás.. ha van Windows telepítőlemezed, akkor youtubon fentvan hogy hogyan kell. Nem nehéz, feltételezem valahol megtudod nézni.

2015. ápr. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Gábor_79 ***** válasza:

A gépnek, legalább is a hardvereinek elvileg nem lett baja, legfeljebb a winchesteren lévő adatok folytonosságával (konzisztencia), hogy így mondjam. Hogy mi okozza, azt nem tudom (talán a fájlrendszer információit frissítette éppen).

Egy újratelepítés megoldaná, ha a HDD-nek nincs komolyabb baja. Ha csak símán nekiesnél az eddig rajta tárolt adatok elvesznek. Ha lenne másik vinchestered, akkor lementhetőek róla az adatok. De látom válaszoltak időközben. Ha ennyire gond a kezelése válaszd a szerelőt, de említsd meg az adatmentést, ha kellenek.

Arra nem válaszoltál, hogy a rendszerben ki volt e kapcsolva a helyreállítás\ mentés funkció. Mert azzal még helyrehozható lenne telepítő CD-vel persze.

2015. ápr. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, remélem valahogyan helyre lehet majd hozni a gépet. Azért nem válaszoltam egyébként mert nem tudom be volt-e állítva...
2015. ápr. 12. 20:07
 8/8 Gábor_79 ***** válasza:
És telepítőlemezed van? -ugyanaz a verzió amit eddig használtál. Régi vagy új az alaplapod? - mert az újabbakkal, a BIOS belépése nélkül választhatsz boot eszközt. A telepítőlemez tartalmaz helyreállító funkciót a lemezen lévő mentéseket használva. Szerintem nem volt kikapcsolva, tekintve, hogy te nem piszkáltad, úgyhogy valami használható lenne.
2015. ápr. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!