Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ha vásároltam egy fake memória...

Ha vásároltam egy fake memóriakártyát, ami papíron 64 gigás, valójában pedig 8, megoldható valahogy az, hogy a gép csak azt a 8 gigás lássa, ami rendesen használható?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 18. 22:38
 1/3 anonim ***** válasza:

Van ilyen is? :O Mi értelme?

Hozz létre egy 8 GB-os partíciót a lemez elején és kész.

2015. ápr. 18. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hasra ütés szerűen 8 GB-ra particionálás nem biztos, hogy segít.


Ezek a hamisítványok úgy vannak megoldva, hogy valami chippet módosítanak, hogy aztán a rendszer, ebben az esetben 64 gigásnak lássa a kártyát. Egy darabig úgy tűnik, jó is, de valójában sok adatvesztés, és más hiba jelentkezik egy idő után. Még a másolás is jónak tűnik sokáig, de a memóriakártyán már hibásak a fájlok.


H2testw nevű programmal le lehet tesztelni az eszközt, hogy mely területek működnek.

Aztán valamilyen particionáló programmal meg lehet próbálni annak megfelelően szétválasztani a hamis részt a valóditól.

Aztán megint ajánlott a H2testw egy próbára, hogy minden rendben van-e.


Másik program, ami segíthet megállapítani a hibát: FakeFlashTest


Nem tudom, magát a hackelt firmware-t helyre lehet-e hozni, hogy az eredeti kapacitását jelezze ki.


Amúgy az sincs kizárva, hogy az eszköz egy leselejtezett, hibás példány, ami nem felelt meg valami teszten, miután legyártották. Szóval még ha meg is sikerült csinálni mindent, hogy látszólag jó legyen, lehet, hogy rövid életű lesz, vagy fog már úgy is hibákat produkálni.

2015. ápr. 18. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

H2testw-vel állapítottam meg, hogy 8 gigás a kártya. Biztos, hogy fake, mivel az eredeti Samsung Evo-kat nem Taiwanon gyártják.


Pont a valós kapacitás helyreállítására lennék nagyon kíváncsi! :\

2015. ápr. 19. 11:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!