Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Üdv! Az 1866 Mhz-es memóriakár...

Bandika1221 kérdése:

Üdv! Az 1866 Mhz-es memóriakártyát vajon miért csak 1333-asnak látja a sz. Gép? Illetve milyen megoldás van, hogy rendesen kezelje?

Figyelt kérdés

Gigabyte 970A-DS3P típúsú az alaplap egy amd fx 6300 procival és 2x4 Gb corsair vengeance memóriával.

Előre is köszönöm a válaszokat!



2014. júl. 7. 17:30
 1/5 Komplikato ***** válasza:

Eleve a kérdés rossz. Miért menne 1866-on a memória HA a proci 1333-on hajtja meg? A magasabb órajelű ram kihasználása csak tuninggal, alapórajel emeléssel érhető el, illetve ha valaki nem akar tuningolni, akkor szorzó lock mentes proceszoroknál (Intel K széria, AMD Black Edition) keres a gyári értékhez hasonló órajelet kisebb szorzóval, de nagyobb alapórajellel.

Alapból nem lehet kihasználni az ilyen ramot, maximum a jobb (kisebb) késleltetése okán.

2014. júl. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kb 1540 ilyen kérdés volt már.
2014. júl. 7. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Csak mindenhol azt írják h az fx sorozat meghajtja az 1866 os memóriákat, a saját oldalán is, megnéztem direkt előtte h olyat vegyek h ne kelljen húzni. Akkor csak az a megoldás?

Köszönöm!

2014. júl. 7. 23:13
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem az Fx 4350-em siman meghajtja az 1600 mhz-es ramokat maxon húzás nélkül. Szerintem nézd meg biosba nincs e lekorlátozva a ram órajele mert úgy tudom van ilyen funkció.
2014. júl. 8. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
volt egy olyan beállítás hogy extreme memory profile, azt bekapcsoltam és így már megy rendesen.
2014. júl. 9. 10:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!