Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért hiszik az emberek azt,...

Miért hiszik az emberek azt, hogy informatikusként egyből kell tudnom válaszolni a lenti kérdésekre?

Figyelt kérdés

"Hogy állítsam be 'eztésezt' a programot hogy jó legyen?", "Milyen telefon/számítógép a legjobb és milyet vegyek?", "Miért nem megy az internetem, pedig rádugtam azt a valamit routerre?", "Melyik alaplap, CPU, memória jön ki a legjobb ár/érték arányban?"


-> Őszinte válaszom ezekre leginkább az lenne, hogy franc se tudja ezeket fejből! Google, ember! Használd és használd az agyadat is kicsit mellé.

Ekkor persze jön a sértődés, hogy nem akarok segíteni nekik.. Ugyan van egy mérnök informatikus diplomám, de leginkább programozással és mesterséges intelligenciával foglalkozom.. Tényleg tudnom kellene ezeket fejből? Mi az amitől Ti falra tudtok mászni?



2015. ápr. 24. 18:39
 1/4 anonim ***** válasza:

A végzettségemnek nincs köze az informatikához, de aki tudja hogy értek a gépekhez, azzal csesztet hogy " hát de csinájjámá valamit te értesz hozzá! Neem tudsz nem tudsz, csak nem akarsz! hát de te értesz hozzá!"


Irritáló. :D

2015. ápr. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
nekem az a kedvencem hogy olyat kell tanulnom/tudnom ami kezd/mindjárt kihal vagy már ki is halt
2015. ápr. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
57%

Az emberek felfogásával van a gond. Egyrészt azt hiszik, hogy végzettség kell ahhoz, hogy ilyeneket meg tudjanak csinálni. Pedig csak végig kell olvasni egy how-tot vagy egy tutorialt netről és kész. Javaslom, mutasd meg nekik ezt a képet ilyenkor:


[link]


Alapvetően szerintem azért van, mert ezek az emberek úgy nőttek fel, hogy nem volt Google, abba nőttek bele, hogy ha egy hozzáértő embert nem tud megkérdezni, akkor nincs megoldás. Pont olyanok, mint ez a ló a képen. De a világ közben megváltozott.

2015. ápr. 24. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 intrepid ***** válasza:
Nekem az tetszik, amikor elégtelen infót adnak meg, és úgy várják a helyes megoldást. Egészségügyi problémára kért valaki tanácsot, vettem a fáradságot, adtam tanácsot, humán rühességre gyógymódot, meg is vette a patikában a szert, és mivel kevesellte a szert, kinyögte itt a GYIK-on, hogy lóról van szó. Nagyobb bőrfelület, más biológia, nem ugyanaz, hanem állatorvosi probléma. De ugyanilyet látni lelki, jogi, stb. dolgokban is, hogy hiányos adatok birtokában adjunk hasznos tanácsot.
2015. ápr. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!