Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan tanulhatnék programozni?

Hogyan tanulhatnék programozni?

Figyelt kérdés

Még Szakközépiskolába járok, de nagyon érdekel a programozás, ki szeretném próbálni, hogy nekem hogy megy. Szeretnék később programozónak tanulni, de azt mondják nagyon nehéz. A matekot és az iformatikát imádom, viszont angolt még nem tanultam.

Ja és bármi érdekel a programozással kapcsolatban, várom a válaszokat. 16/L


2010. febr. 23. 20:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ez is egy érdekes dolog hogy egy lány akar programozni:D


Én most mérnök infó egyetemre járok C++al programozunk, de nem valami egyszerű(az mondjuk hozzájárul hogy nem is szeretem :D) igazándiból a parancsokat kell megtanulni és azt hogy ezeket hogy és mikor tudod alkalmazni, ha nagyon profi módon szeretnél akkor csak programozással kapcsolatos felsőfokú szakot keress, bár oda mindig kell alap szintű tudás. Én az önképzést tartom a legjobbnak így kezdésként, nézz körül a neten vannak ilyen oldalak amik ezzel foglalkoznak.


Remélem segítettem :D jah és kitartást, szükséged lesz rá...:)

2010. febr. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi, és a mérnök informatika milyen?
2010. febr. 23. 20:20
 3/11 anonim ***** válasza:
Én is mérnök infós vagyok, és a sok alapozó matek, meg infó mellett mi a C nyelvet kezdtük el tanulni. Emellett van fizika, meg elektronika is többek között.
2010. febr. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Tudod a programozó olyan mint a pap, holtig tanul:)
2010. febr. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Tudom, ez az egyik hátrány az informatikának...
2010. febr. 23. 20:40
 6/11 A kérdező kommentje:
*hátránya
2010. febr. 23. 20:58
 7/11 anonim válasza:
Én jelenleg is versenyzek C++-al. Szerintem az egyik legjobb programozási nyelv. Legjobb tudásaim szerint az oktatási törvénykönyv alapján kérvényezheted az iskoládban, hogy tanítsanak neked, vagy akár csoport/szakkör szinten is programozást. Ha ez nem jönne be, akkor könyvek...^^ Egyébként, ahogy a legtöbb programozási nyelvben, C++-ban sem elég csak a parancsokat érteni. Érteni kell a ciklusokat, észre kell venni az összefüggéseket, típusváltozók stb. stb. De minezt kitartással és tanulással meg lehet tanulni. :)
2010. febr. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Mindenesetre, ha minden part szakad, és nem találsz tanárt, se jó könyvvet akkor majd átadhatom a csekély tudásomat amim van... ^^:) Majd küldj egy mail-t ha érdekel. ^^
2010. febr. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 czibles ***** válasza:

első nyelvnek nem szokták ajánlani a C-t.

próbálkozz szerintem a python-nal. van hozzá sok jó magyar leírás is.

és ha mérnök infóban gondolkozol, akkor mielöbb egy középszintű angol tudás sem ártana. már csak azért is, mert a programozásban a parancsok egyrésze angol szavak rövidítései.

2010. febr. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Húú nagyon szépen köszönöm :D Jövőre szeretnék emelt szintű informatika érettségizni, megkérezem a tanárt, hogy tud-e segíteni külön órában.
2010. febr. 23. 21:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!