Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Konzol, vagy pc lenne az...

Konzol, vagy pc lenne az ideálisabb játékre?

Figyelt kérdés

Pc-ből kb. 130 ezerből kilehet hozni egy 8gb RAM-os, Intel Core i3-mas, Nvidia Gtx 750 ti gépet. Emellé monitor se kéne túl drága, max egy 30 ezres kisebb (19-21,5 col) full hd.

A konzollal más a helyzet. Egy kisebb tv, vagy nagyobb monitor kéne hozzá. Néztem lg-t 23-32-ig full hd-ben 45-80 ezerig. Emellé már elég nehezen férne be egy PS4 vagy Xbox One (melyik a jobb?). A korrekt árú Nintendo WiiU meg elég gáz lett mind hardveresen, mind szoftverek terén. Így nem sok alternatíva marad, max a nemsoká jövő 199 dolcsis Nvidia Shield, ami sok húzó címet fog futtatni. A legújabbakat az Nvidia Griden keresztül (Nvidia GTX szerverekkel), az előző generációsokat (Crysis 3, Portal, Half Life 2 stb.) meg hagyományos módon. Az Nvidia neve mellett még jó is lehet. Mit gondoltok?



2015. máj. 26. 21:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Helo!


Ezt neked kell eldöntened, meghozzaaz alapjan, mire van szükseged.


Akarsz-e strategiai jatekokkal jatszani, es egy olyanokkal, amelyek igenylik az eger§billentyüzet kombot.

Akarsz-e mas, erös gepet igenylö dolgot csinalni (Videoszerkesztes, 3d...)

Ki tudsz e fizetni mindig tizenhatezer forintnal is többet, ha uj jatekot vennel.

Melyik jatekkonzol felhozatala tetszik jobban? (ez alajan valassz konzolt szerintem elsödlegesen)


Mondok esetleg egy alternativat: Veszel pc-t, de melle kicsit kesöbb beszerzel egy ps3-at. Azt gondolom, ne mvotl elözö generacios konzolod. Ha tevedek, sztorno.

Szoval igy lenne egy olyan pc-d, amin jol mennenek az uajbb jatekok is, es melle lenen egy olyan, regebbi, de oclsobb konzolod, amin van leglabb 15 olyan exclusive cim, amit szitne muszaj kivinni.


En speciel igy teszek, pc megvan - xbox36 volt -, msot jöhet a ps 3, olcson, kielveszve az összes faja cimet.

Aztan 3 even belül uj generacio.

2015. máj. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Ja, elfelejtettem írni, hogy van egy dual graphics (radeon hd 2gb+ radeon hd imregrált), 4 magos (Amd a10) laptopom, ami a mostani legújabb címeket is elviszi alacsony beállításokkal. Viszont a komzolokhoz tényleg durvák a játék árak (kivéve az Nvidia shieldet).
2015. máj. 27. 05:24
 3/16 A kérdező kommentje:
Xbox 360-at nem vennék (olcsón se), elég rossz a vélemény róla az ismerőseim között. Amúgy most kb. olyan áron van a 360, meg a Ps3, mint egy Wii U, vagy az Európába még nem forgalmazott új Shield, ami mellesleg 4K-s Android TV is.
2015. máj. 27. 05:30
 4/16 anonim ***** válasza:

Nekem is tönkrement, ezert is irtam csak annyit, hogy nekem volt. En ps3-at ajanlottam, mivel az remek gep, kivalo felhozatallal.


De most ugy latom, hogy:


Nagyon shieldet akarsz venni, de mintha arra varnal, hogy valaki lebeszeljen, vagy nagyon tamogasson mellette. Ha ennyire tetszik, vedd meg, ne varj masra.

Nintendo konzolt hasonlitottal össze utoljara elözö generecios gepekkel. Nagyon rossz nezöpont, mivel a jatekok felhozatala markansan elter a nintendo termekeken. Egy arban van, de? Marioznal, zeldaznal... Vagy Halo, Uncharted, Gears of War... jön be inkabb? Nagyon nem mindegy.

Ezert van az, hogy en PS Vitat vettem, nem 3DS-t - peldau l-, mert a felhozatala ams a jatekoknak. A masina kb nemigen szamitott, de a kierkezö cimek annal inkabb.


Az izlesedhez legjobban passzolo jatekkinalat közül valassz.


(Egy kerdes. Jol sejtem, hogy nem igen jatszottal a wii-vel, DS-el, 3DS... estarsaival meg? a hardveresen es szoftveresen gaz kijelentes miatt kerdem. A Nintendo nem arra törekszik, nem is törekedett, hogy a konzol erejevel szaljon versenybe, hanem a cimeivel es felhasznalhatosagaval töreksik meghoditani illetve marasztalni a jatekosokat.)

2015. máj. 27. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Lehet megnézek vagy ps3-mat :D A WiiU-ra is vannak komoly címek. Pl. Ac4, de más, ebben igazad van. A shieldtől meg nem tudom mit várjak, mert ugye még nem jött ki, de a marketingje elég jó.
2015. máj. 27. 10:02
 6/16 anonim ***** válasza:

Wii U-t es egyeb nintendo gepeket csakis akkor - szerintem -, ha mario, pokemon, zelda, metroid es tarsaik rajongoja vagy. Azok a cimek, amik mas gepeken is vannak, gyanithatoan szebbek, jobban vannak portolva a többi gepre. Viszont az exclusive cimek nagyon jok, es rengeteg van belölük. Csak ugye izles kerdese, kinek mi kell.


Ps3-at azert is ajanlottam, emrt hasznaltan vehetsz olyat, ami ki van ütve, de ha eredetiben venned a jatekokat, akkor is rengeteg kivalo cim mar 4-5-6 ezer forintert is elerhetö - onlnie meg meg olcsobb, rengeteg akcioval -, es hiaba regi a gep, egy god of war 3, uncharted, heavy rain meg mindig god of war, uncahrted es heay rain. Remekül neznek ki, jatekmenet pazar, es meg a következö 1 evben is emlegetik majd öket - söt.

En a Vita miatt halasztottam, hogy sajat ps3-am legyen, de legkesöbb karacsonra en is veszek. Van 15 olyan cim, amiert mindenkepp megeri, ez pedig legalabb 200 plusz ora jatekidöt jelent alsohangon, ugy, hogy csak az exclusive cimek :D.

Wii U-ja egyik baratomnak van, ö nagyon birja, de ö nintendo manias, wii-je es ds-e is van. ö is azt vallja, hogy aki nem igazan fogekoya nintendos cimekre, az ne vegyen ilyen gepet, ahogy xboot vagy ps3-at se, akit azadott jatek huzocimei nem izgatnak.


Jo vasarlast es jatekot!

2015. máj. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Xbox360 vagy Ps3 kiütve. 130K-s géppel meg megint csak a régiekkel tudsz játszani. A többit már nagyon jól leírta az előttem szóló.
2015. máj. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Krisipoke ***** válasza:

Attól függ, milyen játékok érdekelnek. Soha, semmi másnak nem szabad fontosnak lennie, maximum másodlagosan.

Ha a PC játékok érdekelnek, PC. Ha konzolt szeretnél, választhatsz: jelenleg messze a Wii U-ra van a legtöbb említésre méltó cím, szóval azt nem tudom, hol hallottad, hogy gáz szoftverileg :) Az irányítása is a legkülönlegesebb a három konzolból (ugyanakkor tradicionálisan is lehet használni). Ha a Nintendo címek nem érdekelnek, akkor esetleg a PS4-et lehetne még választani. Az XBOne-t én biztosan nem választanám.


Egyébként meg a legtöbb mindent lefedő, ideális kombináció ugyanaz, mint az előző generációban: PC + az aktuális Nintendo konzol, jelen esetben a Wii U.

2015. máj. 28. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Egész életembe pc-n játszottam. Jó kérdés, hogy fogéko y lennék-e a WiiU-ra.
2015. máj. 28. 05:57
 10/16 anonim ***** válasza:

Elsődleges szempont:

Játékra, csak a konzol való, a pc csak felesleges pénzkidobás ezen a téren. Rengeteget kell beleölni a fejlesztésébe, mindezt folyamatosan. Ráadásul oda kell figyelni az apróbb részletekre is, mint pl fsb-k, cache, hdd sebessége (sata v. ssd) stb stb. Macera az egész, és újra és újra le kell futnod ezeket a köröket, mert idővel elavul a pc-d.


Persze a konzol sem örök, de maga az, hogy a játékokat úgy képes futtatni, hogy semmilyen beállítást nem igényel, azért az elég jó :) nem kell azt figyelned, hogy vajon elindul-e, mert egy X360-as játék tuti, hogy szaggatás mentesen fut az X360-on.


Volt szerencsém kipróbálni az Xbox One-t. Azt kell, hogy mondjam, hogy az X360 sokkal dinamikusabb, valahogy lágyabb az egész. Így a ONE-t kilőném.


Nekem Wii-m van, immáron 3 éve nyúzzuk, és még nem tudtam megunni. Ugyanez igaz más konzolokra is. Csak a játékokat figyeld, azt, hogy mi tetszik, hol találod meg a neked való címeket. Újabb generációkra mindig kicsit lutri lesz beruházni, mert nem tudhatod, hogy alakul a konzol sorsa. Lehet, hogy sikeres lesz, és rengeteg jó cím lesz majd, de lehet, hogy nem. Én amondó vagyok, érdemes egy generációval visszatekintgetni, mert akkor már egy kiforrott konzol és játékkínálat van előtted, így dönteni is könnyebb.


Erős pc-t csak akkor, ha másra is szükséged lesz, pl 3D modellezés, scculpture, komolyabb programozás (pl shaderek) meg ilyesmik. Játékra ne, netezni meg filmezni még egy 2 magos 2 GB ramos gép is elég.

2015. máj. 28. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!