Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Konzol, vagy pc lenne az...

Konzol, vagy pc lenne az ideálisabb játékre?

Figyelt kérdés

Pc-ből kb. 130 ezerből kilehet hozni egy 8gb RAM-os, Intel Core i3-mas, Nvidia Gtx 750 ti gépet. Emellé monitor se kéne túl drága, max egy 30 ezres kisebb (19-21,5 col) full hd.

A konzollal más a helyzet. Egy kisebb tv, vagy nagyobb monitor kéne hozzá. Néztem lg-t 23-32-ig full hd-ben 45-80 ezerig. Emellé már elég nehezen férne be egy PS4 vagy Xbox One (melyik a jobb?). A korrekt árú Nintendo WiiU meg elég gáz lett mind hardveresen, mind szoftverek terén. Így nem sok alternatíva marad, max a nemsoká jövő 199 dolcsis Nvidia Shield, ami sok húzó címet fog futtatni. A legújabbakat az Nvidia Griden keresztül (Nvidia GTX szerverekkel), az előző generációsokat (Crysis 3, Portal, Half Life 2 stb.) meg hagyományos módon. Az Nvidia neve mellett még jó is lehet. Mit gondoltok?



2015. máj. 26. 21:06
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

"Játékra, csak a konzol való, a pc csak felesleges pénzkidobás ezen a téren. Rengeteget kell beleölni a fejlesztésébe, mindezt folyamatosan. Ráadásul oda kell figyelni az apróbb részletekre is, mint pl fsb-k, cache, hdd sebessége (sata v. ssd) stb stb. Macera az egész, és újra és újra le kell futnod ezeket a köröket, mert idővel elavul a pc-d."

A konzol ugyan ugy elavul. Csakhogy ez ellen semmit se tehetsz. A Witcher 3 elerte a ps4 es xboxone hatarait. Mar most. Mi elszz igy 2-3 even belül, vagy kesöbb? Az, hogy a msotani maximumnal többre nem elsznek kepesek. Szoval megakadtak ezen aszinten, es igy lesz addig, amig müködnek. ellenben egy pc-s latvanyvilag cska fejlödni fog, es egyre többet lehet erni vele - ahogy eddig is.

Meg egy pont: Jatekok ara. Igen, pc-n rengeteg a letöltes. Viszont ez nagyon okaknal hatalmas elöny. Nezzk a ps4-et. Megveszed 100000 körül. Ha veszel hozza jatekokat- es miert ne venel, ezert vetted - , yilvan nem varsz 2-3 evet, amig mondjuk felere megy az ara. Es niylvan evi nem 4-5 jatekkal jatszanal, hanem többel. Szoval egy ev alatt ha csak 1 jatekot veszel, az mar 170000 körül jönne ki. Csak a jatekok. Igen, eladhatod, cserlheted, de igy is van es kell is, amit megtartasz. Neten vannak remek akciok, de ez is max 120000 körül vinne az arat. Mig pecen elintezheted azt is, hogy par 10000-ert vasarolsz, ha neten jatszanal, a többit meg leszeded.

Igy van egy pc-d, amit mondjuk 150000ert raktal össze. Ez böven eleg arra, hogy a következö 2-3 ev jatekait magas grafikan futtassa, es kesöbb is uügyesen skalazva keveseket kelljen csökkenteni a beallitasokon. Es pc-n szebbek lesznek a cimek - ahogy eddig is, ez igy fog menni vegig -, es TÖBBFELE tipusu jatek fog kijönni ra. MMO, strategiai, Eger plszu billentyüzetet igenyleö jatekok, valamint azok, ahol a grafikat az egekig lehet skalazni, modolni, mindm mind PC specifikusak es azok is maradnak.

Igen, megveszeda konzolt, dejo, nem kell fejleszteni... Es ennyi. Ennyi is az egesz. Elegedj meg azzal, ami van.

Ha viszont erre valaki azt mondja, hogy "Ez a grafika tökeletesen eleg", vagy hogy nem a grafika szamit. Nos, akkor a pc eseteben miert szamitana? Ne fejleszd, skalazd es ugyan ott vagy, mint egy konzol eseteben.

Jo dolog a konzol. De ugy beallitani, hogy egy konzol szarra veri, több, mint döreseg.

Es ahogy mondtak masok, ahogy en is mondtam, meg mindig a legjobb kombinacio, ha van egy geped es konzolod melle. (es itt most nem a "heti 2-3x ledölök 1 orara es pöttyögök valamit, mindegy min, mit, csak jatszak" kaliberü emberek szamitanak, hanem akik valamit konyitanak is a temahoz, es nem tegnap lattak konzolt elöször)

2015. máj. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Nem tudom gyerekek én 2 éve vettem egy gépet, de már nem vinne semmit. Középkategóriás volt. Eladtam, de igazából nem azért mert nem visz semmit, hanem, mert sok gondom vele. Sajnos nem értek hozzá, így ha elromlott egy hardver rohanni kellett a szerelőhöz, ő meg cseréltette az alkatrészt. Az asztali gépek nagy része pedig meglehetősen zsákbamacska, mert rengeteg alkatrészt legyártanak egy soron és kb. minden századikat ellenőrzik, hogy jó-e. Ne várjuk már, hogy Tajvanban nézegetik neked, hogy működik-e. Lejárt most a garancia, eladom. Valószínűleg megint rossz lesz, nekem meg nincs pénzem alkatrészt cserélni. Most előző generációs konzolon gondolkozok, kiüttetjük, hogy vigye a törtet is. Így lesz kb. több ezer játék amivel játszhatok. Egy kisebb gépet meg megtartok. Egy laptop, 2 mag, 2 giga ram, stb. Nagyon alap, de netezni, filmezni jó.
2015. máj. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

1. Utolsó hozzászóló: Az én laptopom 4 magos 6Gb rammal. :D De csak 1-2 dolog nem fut rajta (pl. AC Unity, Dying Light). A Far Cry 4, meg a The Witcher 3 fut. Lassan közeledik a 2. évének betöltéséhez. 160 ezer volt. Az, hogy egy hasonló árú pc (monitor mélkül) nem bír ki két évet, az a rossz konffigurálás miatt van. Pl. 2 éve vehettél egy olcsó 4-, 6 magos Amd Fx 0rocesszort egy Gtx 660-nal, vagy egy erősebb Radwon HD 7870-nel. Ez tutira még most is mindent szépen vinne. Gondolom ilyen i5 procit, meg ilyeneket pakoltál bele, amik feleslegesek.

2. Utolsó előtti: Egyetértek veled. A pc-s címek fejlesztik a játékipart, jobb grafika, új stílusol, és a pc folyamatos fejlesztése lehetőséget ad erre. Megjegyzrem nem véletlen, hogy a next gen konzolok az AMD APU-jára épülnek. Nincs olyan hardvergyártó, aki fel tudná venni a versenyt a pc-s hardverekkel. Csak annyi a különbség, hogy mivel az Amd közel sem tökéletes termékeket gyárt (Intel, Nvidia kicsit jobbat, de drágábbam) az új konzolok az EA egyik vezetője szerint gyorsabban fognak elavulni. Akárcsak a Pc, csak abba beleteketek még egy r9 380-t, és crossfirebe máris újra repít.

2015. máj. 29. 05:51
 14/16 anonim ***** válasza:

Elröe összeszerelt gepet csakis pc-re specializalodot boltban, ha nagyon muszaj. Multkro is lattam valami euronics-hoz hasonlo bolt hirdeteset. Kiröhögtme es sajnaltam azokat a balekokat, akik megveszik maj a gepet. 135000-es gepbe beraktak egy 40000-es procit, az integralt vga melle xDD. Erre mondjak hogy bics pliz.

En a magam gepet elöször 8 eve raktam össze, nagyon gondosan valasztott alkatreszekböl, 145k körül. Azota a harmadik vga van benne, de cska a2. proci es alaplap, ram. Tap maradt, meg mindig eleg es jol megy, gephaz szinten, vinyo melle lett veve megegy.

Muszaj megtalalni a "kincseket" az alkatreszek között, es akkor olyan geped van ami meghalalja a gondos valogatast.

Sajnos az iskolakba egy roahdt szo nem esik erröl, pedig leglabb 2-3 hetes anyag lehetne szamtechoran - sokan a gep reszeit se tudjak megnevezni amit haszalnak :P - igy viszont jön az önfejlesztes 100%-ban.


Azz elavulasra kiterve, sejtettem, hogy eza z uj generacio nem 8-9 evre fog keszülni tul nagy a verseny szerintem 4-5 ev mulva jönnek az ujak, vagy valami teljesen mas.

2015. máj. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Hát igen, nekem is vam gamer ismerősöm, de amikor az SSD-ről, a több szálon futó számításokról, vagy a videókárty memóriájának tulajdonságairól van szó, ő azt se tudja, hogy miről beszélek. Pedig pl. a legutóbbinál ha 2-3 éve ugyanazt a kártyát vetted ddr3-mal lehet, hogy már rossz a sebesége, pedig a ddr5-ös még elég lenne. Véleményem szerint mindenkinek alkatrészenként kéne pc-t összeállítani, csak ahoz meg érteni kell.
2015. máj. 30. 05:40
 16/16 A kérdező kommentje:
Amúgy a kérdésben leírt Intel Nvidia konfigurációnál jobban megérné egy Amd Athlon x4 860k (A legerősebb A10 integrált GPU nélkül), egy r9 270-nel (vagy egy kis várakozás után egy r9 370-nel, ami elvileg az r9 285 szintje körül fog teljesíteni).
2015. máj. 31. 00:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!