Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Játék közben teljesen random...

Játék közben teljesen random fps "shuttering"?

Figyelt kérdés

A lényeg hogy most witcherezek remekül ment kb 40% körül lehetek a játékban.. Pár napja viszont előjött egy probléma minden játékban hogy játszok és hirtelen teljesen ok nélkül leesik az fps 40-ről kb 10-re.. Megállítom a játékot várok kb fél percet és megint megy rendesen. Ha nem állítom meg a játékot akkor is helyre áll magától kb ugyanannyi idő alatt.. Mondanám hogy túlmelegszik a gép de max 70fok a proci gpu 69 ezekkel az értékekkel régen is rendesen ment. Vírusirtás volt malwarebytes és online nod32 újrapasztáztam kitakarítottam a gépet a hdd 100% áramot kap eleget a gép kifogástalan állapotban van a driverek frissek(frissítés előtt jött a probléma).Lehetne mondani hogy gyenge a gépem de eddig probléma nélkül vitte ezeket a játékokat (olyan címekkel sem volt baja mint a dying light és a dead rising 3) és annyira random jön elő hogy nagy harc esővel mindennel 9 karakterrel a képen semmi gond stabil 40fps.. 1 kis szörnnyel szemben állok és lagg van szóval nem tudom mi lehet. és ezt a legtöbb játéknál csinálja pl lolban 70% felé egyik alkatrész sem megy és mégis ez van semmi program nem megy a háttérbe ami lehúzza a teljesítményt hetek óta semmit nem töltöttem le amiben vírus lehetett volna szóval nem értem.. megjegyzem ha lejjebb veszem a grafikát sem változik semmi szóval hátha valaki találkozott már ilyennel.. ha nem jön válasz újrarakom a windowst csak pár napig nem lesz rá lehetőségem és hátha valaki tud más megoldást

x3 710 alap órajel

4gb ram

gtx660

ctg 500

1600x1200

(bocs a hosszú leírástért de nem akartam semmit sem kihagyni ami fontos lehet)



2015. jún. 14. 12:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Nos, a legtöbb dolgot már ellenőrizted, elsőként az eseménynaplót nézném meg ezek után, hátha ott ír valamit azokra az időpontokra. Tehet róla a nagy meleg is, bár ha lol alatt is vissza vesz, az talán kizarhato.
2015. jún. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
az eseménynaplóban mit és kellene keresnem kb? sajna azt még nem használtam
2015. jún. 14. 14:22
 3/4 anonim ***** válasza:
A windows naplók - alkalmazás ill. rendszer naplókat nézd át. Keress olyat, hogy hiba és figyelmeztetés (jelenlegi napló szűrése jobb oldalt és ott be tudod állítani), és olvasgass. Mivel lehetetlen ebből megállapítani, hogy mi a baja, így azt is nehéz megmondani, hogy mit keress. Ha tudod esetleg a pontos időpontot, amikor van a lag, akkor könnyebb dolgod van, de ki is várhatod a kvöetkezőt, majd utána kilépsz a játékból és megnézed került e vmi a naplóba.
2015. jún. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
nos részben szerintem megoldódott a probléma.. bár a laggok idejére semmi problémát nem írt elég sokat volt jelen a listában az nvidia shadowplaynek a capture server nevű programja.. lehet hogy mert hűlt a levegő vagy lehet azért mert kilőttem a shadowplayt de tegnapi nap kb 3 óra játék alatt sem volt probléma.. csak érdekes hogy eddig is ment a háttérbe a capture server és eddig nem okozott problémát pedig vettem is fel vele..
2015. jún. 16. 13:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!