Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Macbook Air vagy Macbook Pro?

Macbook Air vagy Macbook Pro?

Figyelt kérdés

Kereken 400 000 forint van a gépre.


A kérdésem az lenne, hogy melyiket válasszam szerintetek: macbook air, i7 proci (2,2-3,1 ghz), 8gb memória

Vagy: macbook pro 13, i5 proci (2,7-3,1 ghz) tehát az early 2015-ös 2015-ös, 13,3-as alapmodell.


Melyik erősebb? Még így is érezhető a pro előnye, vagy igazából ez már csak szimpátia kérdése?



2015. jún. 14. 15:26
 1/8 anonim ***** válasza:

OFF:először is, nem tudom miért akarsz macbookot venni, negyed ennyiért erősebb gépet is kapsz,


BOCSI az offért, tudom, apple-ösöket nem lehet meggyőzni:


IGAZI VÁLASZ: félretéve a farokságokat: ahogy nézem az air erősebb, mindenképpen, bár az nincs tisztázva, hogy melyik i5 és melyik i7 van a gépekben, így ezek nélkül az i7-re szavaznék!

2015. jún. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

i5 5257u

i7 5650u


Unom a windowst, ki szeretném próválni az osx-et, hátha megbarátkozunk. Ha mégsem, akkor viszont jó áron el is tudom passzolni, és veszek helyette valami wines lapost. :)

Köszönöm a válaszot :)

2015. jún. 15. 00:51
 3/8 anonim ***** válasza:

Hát jó szórakozást hozzá :) (ha cska az osx érdekel azt fel lehet hackelni egy windows masinára is)


egyébként találtam egy ilyet [link]


eszerint olyan közel vannak egymáshoz, hogy jóformán mindegy melyiket veszed, az i7 kevesebbet eszik, egy hangyányival, az i5-re viszont jobb benchmark eredmény let, megint: hangyányival...


én már csak azért is az i7-et venném, mert az mégiscsak i7 és nem i5, valahogy szimpibb, többnek hat :)

2015. jún. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

MBP-ből ez a retinás vagy a sima régebbi? Bár lehet, hogy a régebbit már nem is kapni.

A retinás egyáltalán nem bővíthető. Tehát megveszed XGB rammal és YGB tárhellyel és ennyi.

A régebbit, viszont még tudod bővíteni. Az annyiban különbözik egy Airtől, hogy kisebb a felbontása és van benne DVD meghajtó, ezért vastagabb és nehezebb valamivel.

A retinásnál a nagy felbontás miatt gyönyörű a kép, viszont ez sokat elvesz a videókártyától. Persze ha nem durván procigyilkos appokat használsz, akkor ez nem mérvadó, mert nem fogod észre venni.


Az Airben a memóriát azt nem tudod bővíteni, az SSD-t az igen. Az könyebb vékonyabb.

A felbontása a régi pronál nagyobb, az újnál kisebb és nincs olyan szép képe.


Ezt az oldalt nézd meg. HA meg van a gép pontos típusa, akkor láthatod a teljesítményét.

[link]


Az első az ilyen okoskodó troll. Mindig ezzel jönnek, hogy fele, sőt már látod, hogy negyed ennyiből erősebb gépet lehet kihozni csak valahol valami sosem stimmel. Vagy az akku negyed annyit tud, vagy nincs benne ez vagy az, vagy műanyagból van vagy, vagy vagy még sorolhatnám napestig a hiányosságokat. Ezt még senkinek sem sikerült, de az okoskodás megy ezerrel. Kb 10%-kal olcsóbban lehet más gyártótól hasonló gépeket kapni.

2015. jún. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

A legeslegfrissebb, retinás alapmodell.

Hát igazából akkor abszolút szimpátia kérdése...

Egyébként Ableton lesz a fő irány, de szerintem egyik procit sem fogja kinyírni. :D

2015. jún. 15. 13:17
 6/8 anonim ***** válasza:

Az Abletont nem ismerem. Viszont javaslom, hogy szakmai oldalon kérdezz és ne itt. Ott biztosan kapsz ezzel kapcsolatos releváns infót is.


Ami még kérdéses, hogy mennyi zenét akarsz rápakolni. Mert ahhoz megintcsak nem árthat a tárhely és a Pro nem bővíthető ugye csak az Air. Bár a legújabbaknál nem néztem, hogy cserélhető-e az SSD.

Az Airnél is úgy tudom, hogy több féle csatlakozós SSD-vel is kiadták már.

Ha tudod a pontos modellt, akkor itt meg tudod nézni, hogy pontosan milyen csatlakozós kell hozzá és, hogy később tudod-e bővíteni.

[link]

2015. jún. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

A zenéim mind külső vinyón vannak, azzal nem akarom az ssd-t foglalni.

Ableton alap rendszerkövetelményeit mindkettő megugorja. Hát nemtudom... Még van egy hetem eldönteni, majd megálmodom... :D köszi a segítséget :)

2015. jún. 15. 15:00
 8/8 anonim ***** válasza:

ez a bővítés hülyeség... neharagudj, tudom, hogy ez nem számít mindenkinek, de maga a bővítés is, ha jó helyen csináltatod, akkor egy kisebb laptop ára (...)


egyszerűbb, olcsóbb és valószínűleg SOKKAL hatékonyabb megoldás: külső hdd-ket venni!

a ramot meg fölösleges bővíteni, pláne ha abletonra kell ( audio hegesztő program) szóval igen, itt szinte már cska a szimpátia fontos!

2015. jún. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!