Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Gyengébb lett a gépem teljesít...

Gyengébb lett a gépem teljesítménye. Ez mitől lehet?

Figyelt kérdés
Elismerem, nem vagyok egy számítástechnikai zseni. Ebből eredően nem tudom megérteni a velem legutóbb történt esetet: újra lett rakva a gépem kétszer az utóbbi időben vírusfertőzés miatt. Új vírusírtó is került rá (AVAST), előtte Avira volt fent. A kétszeres újrarakás előtt rengeteg játékkal játszhattam, teljesen zökkenőmentesen futottak a gépemen, a jobb minőségű grafika sem okozott problémát egy-egy játéknál. Viszont miután a már említett karbantartások megtörténtek, nem teljesen ugyanúgy működik minden a gépen. Mindössze a vírusírtó változott. Se a videókártya, se a tárhely, semmi nem lett piszkálva, szinte ugyanolyan minden, mint azelőtt (annak kivételével, hogy most nem Windows 7 Enterprise, hanem Windows 7 Home Premium van rajta, meg ugye a vírusírtó változott meg). Most alig tudok játszani bármivel is. A jobb minőségű grafikát nem bírja, lassabb (nem olyan vészesen, de azért érzékelem), és jópár jobb minőségű játék esetében "a program hibát észlelt, ezért leáll" hibaüzenetet látom (gondolom én, mert nem bírja a strapát már annyira). Szerintetek ez mitől lehet? Befolyásolhatja ezt a vírusírtó, esetleg a Windows 7 típusa? Veletek történt már hasonló? Előre is köszönöm a válaszaitokat.

2015. jún. 15. 18:53
 1/4 anonim ***** válasza:

1.Letörlöd az AMD/Nvidia drivert

2.Letöltöd a legújabbat

3.Felrakod

4.Letiltod a vírusirtót ideiglenesen, megnézed milyen ezek után.

5.Ha a vírusirtó az, lecseréled.

2015. jún. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, ment a zöld kéz :D
2015. jún. 15. 19:35
 3/4 anonim ***** válasza:
Vagy ha az előző válaszóló módszere nem működik akkor lehet, hogy a géped botnet tagja lett.
2015. jún. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 én a háboru válasza:
Bit verzio változott? Ha igen (( az az 64ről 32-re )) akkor lehetséges hogy a memóriádat már nem képes kezelni mivel a 32 bit csak 3.2-4.0 gb ramot kezel. A 64 bit pasz hogy meddig kezeli
2015. aug. 6. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!