Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Az iskolában nem oktatnak...

Az iskolában nem oktatnak normálisan informatikát?

Figyelt kérdés

csak mert már felforr az agyvizem elég sok embertől, pl. ma valaki vistát akart a gépére, mert neki nem tetszik a windows 7


de kb. ugyan ez a helyzet az xp-sekkel meg a régebbi rendszerekkel


pl. az iskolai könyvtárban mit látok: windows 95 vagy 98 volt a gépen és egy ős régi programmal tartják nyilván hogy mit vettek ki stb., ráadásul dos-os alkalmazás


meg napi szinten több ember van akinek vírusos lesz a gépe mert mindent letölt, telepít semmit nem olvas el stb., és jönnek hogy baj van a böngészővel, mert minden fel ugrál, meg hogy hogy lehet eltávolítani azt az alkalmazást


+ sok olyan van aki nem törődik vele


miért nem oktatnak olyasmit hogy ezek ellen mit lehet tenni, meg hogyan lehet elkerülni az ilyeneket


+ attól is frászt kapok hogy valaki csak a photoshopot ismeri, mert ő csak arról hallott, azt tudja kezelni, közben nincs is rá pénze és ezért le torrentezi minden vacakkal, akkor miért nem használ mondjuk gimpet?


arról még nem is beszélve hogy szinte tudják az összes jelszavukat


mi kéne ide? rendes oktatás vagy az hogy szét trollkodják a fiókjukat hogy rá jöjjenek maguktól hogy valamit elk*rtak valahol, valamikor?


elnézést kérek azért, ha kicsit durva voltam itt-ott


2015. jún. 16. 14:58
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
27%
Azokon a gépeken müködik egyatalán Internet?
2015. jún. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

"Azokon a gépeken müködik egyatalán Internet?"

Nézz utána az Internet történelmének... Ilyen kérdést...

2015. jún. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
27%
Normális böngésző nincs is rá,se normális vírusírtó,nincs rá frissítés sem.Elég végtelennek lehetnek...
2015. jún. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 SimkoL ***** válasza:
100%
Higgyétek el volt élet i7 és a Win 10 előtt is. Az emberek ezerszer kreatívabbak voltak mint a mostani 'elpuhult' fiatalok.
2015. jún. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
be kéne vezetni azt a programoknál hogy ha érzékeli hogy régi rendszer, már fel se ajánlja a telepítést(ha jól tudom ilyen van a filezillánál), így már szorulna a hurok a nyakuk körül vagy megtörni rendesen a kompatibilitást visszafele
2015. jún. 16. 17:10
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

"Sőt ha az iskola tényleg annyira szegény lenne miért nem tennének rá Linux-ot.Van igyen office és nem kéne megvenni 30K ért a Windows-t."


1. Egy oktatási intézmény valószínűleg tömeglicencet használ, ami nem 30K, hanem sokkal több.


2. Ezt nem az iskola veszi meg, hanem az állam biztosítja az iskolák számára. Ugyanúgy mint a gépeket is.

Akkor lesznek lecserélve, ha azt az állam is úgy gondolja. Márpedig nem gondolják úgy, mert pont leszarják az egészet.

2015. jún. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
50%
Nem tudom miért pontoztak le.Mondj egy működő vírúsírtót és egy támogatott bönészőt ami nem enné meg a 256Mb ramot.
2015. jún. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Megpróbálom összefoglalni - és valamelyest megválaszolni (mivel informatikában és annak oktatásában némileg tapasztalt vagyok) - az itt - feltehetőleg fiataloktól (mondom én ezt krisztusi korommal) származó - felmerülő felvetéseket.


1. "Miért vannak a közoktatási iskolákban elavult gépek? "

Azért, mert

- az iskolának (az államnak) nincs erre pénze (a versenyszféra meg nem fog áldozni rá, hisz nem gyorsan megtérülő befektetés a csökkenő gyermekszám mellett)

- az alapok - operációs rendszer kezelése, szövegszerkesztés, táblázatkezelés, webböngészés - elsajátítását el lehet végezni régebbi gépeken (igen, akár Celeronon, 1 GB RAM mellett) is, így nincs is motiválás a fejlesztésre

- a folyamatos - két-három évenkénti - gépcserélés (amit a fiatalok elképzelnének) meg egyrészt környezetkárosító, másrészt gazdaságilag nem éri meg


Hasonló a helyzet a könyvtári géppel is: az azon levő program ellátja a feladatát - a könyvtárosnéninek ez elegendő. Az új programot meg meg kéne írni, be kéne tanítania a könyvtárosnénit, fel kéne tölteni az adatbázist - ez sok pénz/idő/emberi munka.


2." Miért nem oktatnak semmi "hasznosat"?"

Főként azért, mert a diákok nagy része nem akar/tud/nincs motivációja informatikussá/programozóvá/"multimédia-zsonglőrré" válni, megelégszik azzal, hogy alapfokú "irodai M$ droidképzést" kap - a munkaerőpiacon ennyivel is beéri (sőt sok embertől csoda, hogy erre is képes - tisztelet a kivételnek).


Másrészt nincs elég mennyiségű/minőségű/felépítettségű/frissülő tananyag.


3. "Jó, de akkor miért nem tanítják meg azt, például, hogy:

* ne töltsünk le mindenféle gyanús helyről illegális programokat

* ne nyissuk meg a kéretlen levelek csatolmányait

* ne adjuk ki másnak a jelszavakat

* ne rakjunk fel magunkról kompromitalló képeket

* stb..."


Ennek az az oka, hogy lehet hogy ezt tanítják, de "Mundus vult decipi, ergo decipiatur" (A világ azt akarja, hogy becsapják, tehát becsapatik).

Az emberek gyarlók, naívak, csodavárók, és ez által hajlamosak elfelejteni azt, amit az iskolában tanítanak (és ez nem csak kis hazánkban van így!).


És ez nem csak az informatikára igaz, hanem úgy "ánblokk" minden tantárgyra. Megveszik a csodálatos mosógolyót, elmennek a biorezonanciás kezelésre, elhiszik az ingyenenergiás-csodakütyüket bemutató videókat, átverik magukat a pénzügyi tranzakcióknál, stb... És ezt a csalók, kuruzslók, kóklerek ki is fogják használni.


4. Miért nemm tesznek fel Linuxot?


Mert a piacon túlnyomórészt Windows van. És a munkaadó azt várja el. És mivel egyes esetekben nincs kielégítő Linuxos alternatíva, vagy a migráció túl sok időt/munkát/hozzáértést igényelne, maradnak a bevált recept mellett (lásd München Linuxra váltásának esetét).


5. "Jó, a Windows még érthető. De mi van teszem azt például a Photoshoppal - egy átlag otthoni felhasználónak az nem kell!"


Itt a fő okok a megszokás (amíg nem voltak a fizetős programoknak megfelelően kényelmes ingyenes alternatívái, az emberek megszokhatták a fizetős progik werezolt változatát), az ebből származó versenyhelyzeti előny, az irreális elvárások (mindenki olyan programot keres, mint a Helyszínelőkben van; meg a zenéből ki akarja szedni az éneket és átalakítani MIDIvé; illetve nem elég az 5 Mbps-os Internet a szimpla Facebookozáshoz; stb...) és a nem megfelelő tájékoztatottság/dezinformálás.


Szóval nem egyszerű helyzet...

2015. jún. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Én arra gépre gondoltam amit elöttem írtak a P3-asat.Amugy egyet értek veled.Én programozonak vagy valami hasonló iskolába fogok jövőre fevételizni.De a legtöbben sz@rnak arra hogy vírust kapnak,egy oprendszer ujratelepítésért is szakembert küldenek jól pénzért megcsinálják.Ha ezt megtanulnák akkor nem kéne kifizetniük...
2015. jún. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Ha mindenki mindent megtanulna (miért pont csak az informatikát kéne?), akkor nem lenne szükség:

- ügyvédekre

- orvosokra?

- villanyszerelőkre

- vízszerelőkre

- stb.


Egyszerűen el kell fogadni, hogy:

1. Nem ért mindenki mindenhez. Egyesek ebben jók, mások abban, azok az emberek meg egy harmadik dologban, és így tovább.

2. Ez így van jól. Például nem szabad elvárni mindenkitől, hogy perfektül értsen a számítógépekhez.


(Egyébként én a magam kárán tanultam meg sok olyan dolgot, amit a fő kérdésben a kérdező felvetett. És őszintén szólva nem bántam meg, hogy így kellett. Szerintem nagyon jól lehet így is tanulni. De itt is van egy határ: az átlag felhasználónak elég azt megtanulnia, hogy "akkor erre nem szabad kattintani". Azt, hogy ha mégis sikerül, hogyan lehet megjavítani, már nem kell neki tudnia...)

2015. jún. 18. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!