Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Vettem egy új gamer laptopot....

AirBlade kérdése:

Vettem egy új gamer laptopot. Viszont a BIOS nekem aptio setup utility 2012. Azt hittem hogy ez az UEFI egeres menü lesz vagy micsoda. Hogyan lehet olyanra megcsinálni? Vagy alapból miért nem olyan?

Figyelt kérdés
Aida64-be azt írta, hogy a rendszer bios dátuma 2015. Nem értem ezt most akkor micsoda.
2015. júl. 16. 09:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez elvileg sima AMI BIOS, de ettől függetlenül gondolom nem azért vetted a gépet, hogy a BIOS-t vagy UEFI-t nézegesd, hanem használni akarod....úgy viszont nem mindegy, hogy milyen BIOS van rajta? Lényeg, hogy működjön zökkenőmentesen!
2015. júl. 16. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ez mind oké. De egy zsír új laptophoz miért egy 2012 bios van akkor? UEFI bios utility kéne alapból hogy legyen, vagy nem?
2015. júl. 16. 20:49
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen ma már alap lehetne az UEFI, az alaplapomon is már az van, pedig kb 4 éves. Ettől függetlenül nem hiszem, hogy tragédia a sima BIOS, bár az UEFI modernebb, csicsásabb és tud néhány extrát. Milyen laposról van szó?
2015. júl. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
asus g551jw. Épp ezért lesek, hogy miért épp csak ez van rajta. Kicsit csalódott vagyok ez miatt.
2015. júl. 16. 21:27
 5/6 anonim ***** válasza:
Valóban fure egy kicsit, de emiatt aggódnék utoljára. Legyen stabil, gyors és hosszú életű. Az fontosabb.
2015. júl. 16. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Valaki még annyit elmondhatna hogy a launch csm enabled disabled az mi? Mert először volt egy UEFI:DVD-RAM valami kiírás de a DVD-t nem bootolta be s utána mikor enabledeztem akkor sikerült. De szerintem szarul raktam fel a windows 8.1-et akkor, vagy?
2015. júl. 17. 00:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!