Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért Kapok a gép kikapcsolása...

Miért Kapok a gép kikapcsolásakor kék-halált? (Windows10 Home 64bites rendszer)

Figyelt kérdés

Korábban Windows 8.1 64 bites operációs rendszerem volt de a 10 meg jelenése kor lecseréltem. (Eredeti volt a win8.1) elkezdtem használni a win10-et egy darabig semmi probléma de egyszer csak amikor kikapcsolnám elindul a kikapcsolási folyamat és megáll egy kék-halállal memory management-re hivatkozva és utána gond nélkül megint szépen be bootol és használható semmi probléma (nagyobb terheléskor sem) de kikapcsolásnál megint előjön a probléma. Utána néztem a memory management- tehát azt tudom hogy elvileg valami ram-beli probléma van. ezért lefuttattam a Windows memóriadiagnosztikát és a memtest86-t de semmi hibát nem talált egyik program se. Eddig 4x kaptam kékhalált miatta és mind a négy csak akkor ha leakartam kapcsolni a gépet. A DMP fájlból ezeket az infókat sikerült kinyerni: [link] Windows8.1 alatt nem volt ilyesmi problémám.

A konfig:

Gigabyte f2a55m-s1 (alaplap)

Kingston HyperX KHX1600C9D3/4GX (4GB Ram)

GeIL CL9-9-9 DDR3-1333 (2 GB Ram)

Gigabyte GTX750 2gb (GPU)

amd a4-6320 (APU)

samsung 500GB (HDD)


A kérdésem az hogy mi a probléma és hogy lehet orvosolni? A válaszokat előre is köszönöm. (minden választ hasznos válaszként jelölöm meg ezzel is megköszönve a segítséget.)


2015. aug. 9. 00:57
 1/1 anonim ***** válasza:

Lehetne RAM, de akkor tapasztalnál egyéb problémákat is, és véletlenszerűen. Én inkább lemezhibára gyanakodnék. Amikor a hibrid bootnál ki akarja írni a memóriát, akkor történik valami lapozási hiba.


Chkdsk, hibrid boot kikapcsolása, linux alól a hiberfil.sys törlése, hogy újra létrejöjjön, és efféle dolgokat próbálgatnék. Talán a vinyót se ártana megnézni HD Sentinellel.

2015. aug. 9. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!