Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Most megyek egyetemre és...

ChocoCake kérdése:

Most megyek egyetemre és szükségem lesz egy laptopra/tabletre, de nem tudok dönteni. Segítség? Pls!

Figyelt kérdés

Macbook air 11"/13" vagy ipad air 2 között billegek. Csak azért maradtam eddig az applenél mert a családban az eddig bevált, de más alternatíva is érdekelne.

Bocsi, ha ez nem teljesen számtech kérdés. Köszi a segítséget.



2015. aug. 15. 23:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
89%
Túl kicsik, ha napi 1 óránál többet kéne bámulnom kitépném a hajam. A tablet meg nem is értem, hogy hogy jött szóba, casual játékra, meg facebookra jó, másra nem(nem az ipad air, az összes tablet).
2015. aug. 16. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Egyetértek az első felhasználóval.

Hosszú távon ami kicsi, azt nem kényelmes használni.

Továbbá kérdés, hogy milyen szoftvereket kell majd futtatnod?

2015. aug. 16. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

[link]

Bal felül van egy kis tölcsér ott állids be mire van szükséged és mennyiért. Aztán csókolom.

2015. aug. 16. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
76%

13-as Air bármire jó... nos, majdnem bármire. Én egy 15-ös Pro-t cseréltem le (már 7 éves volt), és nem bántam meg.


A kijelző elég nagy ahhoz, hogy olvasható legyen, és 1440x900-as felbontást ad, szóval elég sok minden elfér rajta.


Az aksi ideje nagyon jó, új korában tényleg megvolt a 12 óra (normál használattal), de így két évesen is 8-10 órát használhatom egy töltéssel.


Nagyon könnyű, és szinte bárhol elfér - ha sokat hordozod, nem mindegy ez sem.


Ha az OSX bevált eddig, nem hiszem, hogy váltani kellene.

2015. aug. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi mindenkinek!
2015. aug. 16. 15:11
 6/16 anonim ***** válasza:
53%

Szia!


Azért én nem lennék meggyőződve, hogy az a legjobb választás. Mármint ha csak neten kell megnézned pár dolgot és segédleteket megnyitni, akkor bocsi, de minek 300 ezres laptop. Mondjuk ha telik rá, akkor miért ne, hátrányod igazán nem lesz belőle.


Ha olyan területre mész, ahol ténylegesen kell a laptop, tehát programokat raksz rá (pl mérnöki terület), akkor annak a fele tuti nem kompatibilis. Értem én, hogy tehetsz windowst is a macre, de akkor értelmét veszti a dolog eléggé.


Nekem volt már szerencsém mac-en is dolgozni, tényleg szép, álomgyors, de annyi pénzért lehet, hogy a területednek sokkal jobban megfelelő gépet kaphatsz. Mit fogsz tanulni? Én a helyedben megpróbálnám megtudni előre, hogy milyen programokat kell futtatni egyetemen és annak milyen gépigénye van.

2015. aug. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%

#4

Van egy 19", és egy 22" os monitorom, és nem elég a hely - ne akard megmagyarázni, hogy egy 13 as elég mindenre.. A felbontásnak meg semmi köze a képernyő méretéhez. Szép éles a kép, senki sem vitatja, de hogy mocskosul kicsi, az is biztos.

2015. aug. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Hiába nagy a képernyő ha kicsi a felbontás egy 22 colos monitoron 1366*720 p benugyanannyi helyed van mint 13 colon 1366*720 ban
2015. aug. 16. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Jogra megyek, max a cdjogtár kell rá. Csak fontos lenne az is hogy könnyű legyen. Meg szeretném sokáig használni.
2015. aug. 16. 19:22
 10/16 anonim ***** válasza:
Üdv, én 13 as alap macbook airt használok. Egyetemre szerintem fontos hogy a töltődet ne kelljen cipelni. Ebbe jó a macbook 10-12 óra bővem. A 13 col elég arra hogy gépelj, táblázatotkezelj meg ilyen dolgokra. Könnyűnek nagyon könnyű. A 11 colosat semmiképp se válaszd mert az használhatatlan (szerintem). Én meg vagyok vele elégedve, de gondold át mennyi adatot akarsz rajta tartani, mert az alap 128 giga kevés lehet egy idő után, kényelmesebb a 256gb. Hosszútávú laptopnak is tökéletes választás, szerintem jó döntés.:)
2015. aug. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!