Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Laptopot/notebookot szeretnék...

Laptopot/notebookot szeretnék venni, viszont idén megyek egyetemre (remélhetőleg bme építész) és olyanra lenne szükségem, ami az ott használatos programokat is könnyedén futtatja. Milyet ajánlotok?

Figyelt kérdés

2014. jún. 8. 17:55
 1/10 anonim ***** válasza:
Hát az biztos hogy egy drágább laptopot, de itt az is kérdés fiam, hogy mennyi pénzt szánnál rá?
2014. jún. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
egy sima mezei laptop kell 150-200 között. viszont ebben a kategóriában nézz körül rendesen, mert elég nagy különbségek lehetnek.
2014. jún. 9. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

150 körül terveztem rááldozni, de sejtem hogy fölé fog menni...

mi az, amire odafigyeljek, hogy mindenképpen tudja/tartalmazza?

esetleg tudtok ajánlani valamilyen márkát?

2014. jún. 9. 10:12
 4/10 A kérdező kommentje:
és nem fiam :D L/19 :D
2014. jún. 9. 10:13
 5/10 anonim ***** válasza:

Jól van fiam, erről még később beszélünk, csak járd ki az egyetemet :D


Na de viccet félre téve:

Az már nem egy mezei laptop (azok 50-130 között mozognak), ami 150-200 ezer körül mozog, viszont egy ilyen kell.

Ami fontos, hogy Intel-es laptop legyen és minimum i5-ös processzor legyen benne, illetve 4 GB RAM. Fontos a VGA grafikai teljesítménye is, ha modellezéshez használtok valamilyen programot.

Ha márkát kérdezel, akkor DELL, esetleg ASUS, illetve HP laptopot tudok ajánlani, mert ezek megbízhatóak. Bár HP-ból aa Pavilon szériából kaptam kézhez pár gányolt laptopot (kiment a monitor, a csavarfoglalatok kitörtek stb), szóval jelenleg hanyagolnám őket :) Mindenféleképpen DELL ha lehet, az megbízhatóbb, meg a hardver konfigurációk is jobbak. Az ASUS most valahogy nagyon elb.szta árban és hardver konfigban is a laptopjait, mert valahogy semmit nem érnek, mégis drágák.


Ha érdekel, akkor DELL-ből tudnék ajánlani egyet, amit most kinéztem:

[link]


Tudja amit kell, viszonylag jó árban van és 3 év garancia is van hozzá.

Persze lehet mást is kevesebb pénzért, de normális laptopot nem találsz 150e-ért és azon alul sajnos, hacsak nincs valami haverod a fekete piacon :D

2014. jún. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a részletes és gyors választ! :) ha megtudom az eredményt, és felvesznek, biztosan rászánom magam. :)
2014. jún. 13. 20:47
 7/10 A kérdező kommentje:
[link] erről mit gondolsz? mennyiben különbözik attól, amit te raktál ki?
2014. jún. 16. 20:16
 8/10 anonim ***** válasza:

Nézd úgy hogy ott leszel 5 helyett 6-7 vagy több évet, az alatt cserélni is fogod a géped valószínűleg :D


Igazából az első 2-3 évben nem kell extra teljesítmény, később Komplex tervekhez, diplomához meg sokkal kényelmesebb szerintem egy asztali gép, nagy monitorral.

2014. jún. 20. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Igen, az a laptop amit linkeltél, az jóval gyengébb, mint amit én linkeltem :)

Egyébként nem hiszem, hogy az előttem szólónak igaza lenne, mivel manapság egy laptop több szempontból is sokkal kényelmesebb és hasznosabb, mint egy asztali PC.

2014. jún. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha építész karra kerül, akkor 90%-ban a seggén fog ülni és dolgozni :D Nálunk is vannak laptop pártiak, meg jó is ha van egy géped, le tudsz menni tanulni tanulóba, meg lehet hozni vinni, bár egyetemen is max konzultálásra kell.


De nekem ismerősi köröm, és magam is videóvágás, látványtervezés, ilyesmi iránya fejlődünk, azokhoz elengedhetetlen egy asztali gép, meg alapvetően kényelmesebb dolgozni egy nagy monitor mellett.


Meg tapasztalatból mondom, hogy egy átlagos hallgató 6 de inkább 7 év alatt végzi el ezt a szakot, annyi idő alatt meg megérnek a gépek a cserére. De ha mákja van, akkor végig kihúzza egy laptoppal.

2014. jún. 20. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!