Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Az Apple OS (szal ami a...

Az Apple OS (szal ami a MacBook-on, vagy az iMac-en van), végülis egy a hardverrel tökéletes szinkronban lévő linux?

Figyelt kérdés
Már csak azért mert nem tudom hova sorolni. Van a Windows, az Windows. A linux az szinte bármin elfut, és totálisan optimalizálható, testreszabható. Akkor most az Apple OS végülis linux, mert kevésszer omlik össze, és egy állítólagosan eléggé jóféle OS ?

2015. aug. 19. 10:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem.
2015. aug. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A Windows Dos alapú, a Linux/GNU UNIX-szerű, az OS X pedig UNIX alapú. Ezért hasonlít az OS X és a Linux, ezért közös a legtöbb shell parancs is(UNIX shell). Az kicsit túlzás, hogy a Linux bármin elfut(hacsak nem arra érted, hogy ARM architektúrán is működik), laptopokon gyakran vannak vele kompatibilitási problémák, de ez is disztró/hardver függő.


Kérdésedre válaszolva nem, az OS X nem Linux, csak hasonlít a közös gyökerek miatt.

2015. aug. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Na ja, linuxnak az asztali gépemmel volt baja...a 8 éves laptoppal meg semmi. Vicc komolyan.


De köszi szépen a válaszokat :D

2015. aug. 19. 10:58
 4/8 anonim ***** válasza:
Bár az hardver gyártókk sara, de mindegy...
2015. aug. 20. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Igen, sok gyártó sajnos Windows támogatáson kívül szarik mindenre, az Apple úgy rendeli a hardvert, hogy akadálymentesen fusson minden, Linux esetében meg marad egy-egy gyártó adott modellje, amiben megvan a megfelelő támogatás egy-két Linux disztró problémamentes futtatásához.(Dell laptopoknál "Developer edition", System76 gépek, stb..)

Vagy ha te raksz össze gépet, akkor neked kell kinyomoznod, hogy mi fog működni és mi nem, ez néha macerásabb tud lenni, mintha egy Hackintosht próbálna összerakni az ember.

2015. aug. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Őszintén, mit vártok egy olyan rendszernél, ami a piac nem egész 1,6%-át teszi ki? Mennyire a hardvergyártók felelőssége, hogy nem foglalkoznak olyan operációs rendszerrel, amit alig használ valaki? Ráadásul a Linux eléggé fragmentált, azon az 1,6%-on belül is rengeteg különböző disztribúció elérhető. A tökéletes, felhasználóbarát működéshez legalább a nagyobb rendszerekre (Debian alapú, Red Hat alapú, stb.) oda kellene figyelni és még a különböző ablakkezelők is tudnak gubancokat okozni.


Az Apple maga állítja össze a hardverkonfigurációit és maga írja az operációs rendszert, a Windows pedig a piac >90%-át lefogja.

2015. aug. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
#6: Igazad van, én -bár jelenleg nem használok Linuxot- már annak is örülök, hogy egyes gyártók foglalkoznak annyira a fejlesztőkkel, hogy egy-egy high-end, munkaeszköznek szánt termékükből csinálnak Linuxbarát verziót.
2015. aug. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nincs annyi különböző disztró , Debian a legelterjedtebb , a disztribúciók 80%-a Debian fork. Fontos még az Arch és a Redhat , ezek és forkjaik kitesznek a maradékból még 18%-ot. Aztán ott van a gentoo , lfs ,gobo, Slackware amiket már tényleg nem használ senki , forkjaikkal együtt is a disztrók 2%-a.
2015. aug. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!