Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Katalóguskészítés (fotókkal)...

Gabor V kérdése:

Katalóguskészítés (fotókkal) felhőalapú tárhelyen, fogalmatlan usernek - hogy a legyegyszerűbb?

Figyelt kérdés

Üdv, a "probléma": sok, értékesebb könyvet sikerült innen-onnan beszereznem az évek alatt; az online antikváriumoldalak eladási áraival számolva többtízezer forintnyi. Tudom persze, hogy a felét sem kapom meg annak az árnak az esetben, ha egy antikvárium megveszi tőlem a könyvet, de nyilván szeretném a legjobb áron eladni őket, így a cél az lenne, hogy:


- egyszerre több antikváriumhoz jusson el a kínálatom

- ők ne nagyon tudjanak egymásról

- egyszerű, gyors legyen a beérkezett ajánlatok áttekintése, menedzselése és az "adatbázis" frissítése, kiegészítése


Nem túl geekuserként egyelőre a következő fapados, de hatékonynak tűnő tervnél tartok:


- csinálok egy új gmail-fiókot és ennek a google docs-jában nyitok egy excelt (tudom, nem excel, táblázat)


- ide írogatom be a könyvek adatait, DE! nem tudom, hogy lenne egyszerűen megoldható, hogy fotókat tölthessek fel/linkeljek be hozzájuk (nyilván a könyvek állapotát örökíteném meg)


- mentés másként-ekkel több példányban lementegetem a katalógust; minden leendő ajánlattevő antikvárium csak a sajátját, azaz csak az egyik példányt láthatja majd


- kibogarásznám az antikváriumok email-elérhetőségeit; akinek gmailes, az kap egy szerkesztési jogosultságos meghívást a táblázatába; akinek nem gmailes a címe, az megkapja simána linket, ahova, amibe beírhatják, hogy nekik mennyit ér meg az adott darab


- az antikváriumoknak előzetes telefonos egyeztetés után vagy anélkül korímél elküld, leírva nyíltan az ördögi tervet, hogy lehet licitálni, egymás licitjeinek az ismerete nékül - nem akkora horderejű a dolog, hogy megérné nekik emiatt kartellekbe tömörülni, hisz' csak pártízezer pénzt remélek befolyni, de ugye egy kis okossággal jóval több folyna be, mintha fogalmatlan verébként besétálnék az első antikváriuma és hagynám magam lehúzni


Nagyjából ennyi az ördögi terv :)

Vélemények?

Még eme kezdetleges verzióban sem teljesen tudom: a) hogy lehet a leggyorsabban képeket rendelni egy táblázatba b) telefonnal fotóznék; hogyan tudom így még jobban gyorsítani a folyamatot - értsd, lehet a kamera képeit rögtön feltölteni google drive-be és azt "összekapcsolni" a táblázat-katalógusommal?


Köszi előre is mindenkinek, aki segít a masterplan kiötlésében :D



2015. aug. 19. 22:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem jól közelíted meg a dolgot. Neked inkább egy "webshop" szerű dologra van szükséged.

Ajánlom a wordpress-t és hozzá a catalog plugint!

2015. aug. 19. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi, utánaszimatolok... de az is lényeg lenne, hogy akik bekommentelnek/-írogatnak a "katalógusba", azok ne lássák a másik ajánlatát.
2015. aug. 19. 23:57
 3/3 anonim ***** válasza:
Az csak annyi hogy teszel egy kapcsolat form-ot ahol tudnak árajánlatot küldeni. Ez is megoldható! :)
2015. aug. 22. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!