Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A napokban rendeltem egy...

A napokban rendeltem egy gépet. Amihez az volt írva operációs rendszernek hogy boot-up-linux, meg linux vagyis csak linux-al lehet használni a gépet? Semmilyen másik operációs rendszert nem tudok rá tenni? Mint pl: windows 7,8?

Figyelt kérdés
2015. aug. 22. 11:33
 1/1 anonim ***** válasza:

De fel tudsz tenni rá windows-t is. Az viszont előfordulhat, hogy a BIOS-ban kell kotorászni hozzá.

Pár éve jártam úgy, hogy egy ismerősöm adott egy új lapitopit azzal a megbízással, hogy tegyek rá windows. Bindítottam és valami buta linux volt rajta (kb. mint a DOS). Nem is érdekelt, betoltam a telepítőt és hajrá. Na, a gép nem így gondolta. Állandóan megállt egy hiba üzenettel. Több órát olvasgattam a Linux-os fórumokat mire megtaláltam, hogy mi okozza a bajt, és mit kell átállítani a BIOS-ban.

Miután rendben elindult, felhívtam az ismerősöm, hogy lassan jöhet a gépért, de a 2 sör kevés lesz. :)

2015. aug. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!