Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen Linuxot telepítsek egy...

Milyen Linuxot telepítsek egy 500mb rammos gépre?

Figyelt kérdés
Ami persze nem lassítja le

2015. szept. 3. 15:34
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
xubuntu, debian xfce
2015. szept. 3. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

"Második: Amit linkeltél, be lehet állítani magyar nyelvre?"


Igen, de lehet a telepítés után menu/ beállítások/Nyelvi támogatásánál jelezni fog, hogy nem teljes a nyelv. És fel kell telepíteni (Csak a telepítésre kell kattintani). Ki és egy be jelentkezés után teljesen magyar lesz.

2015. szept. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Legtöbb linux rendszer ami XFCE, LXDE, Mate felülettel van, alapvetően elmegy 500MB RAM -al.

A probléma ott jön, mikor pl. internetezésre használod.

Alap rendszer ~200MB és csak 300MB marad a programoknak.

És a mai böngészők úgy pl. firefox is könnyedén felfalna önmagában is 500MB RAM -ot.

(Főleg facebook -al ami még CPU -t is húzza a folyamatosa ajax hívásaiva, és esemény feldolgozásokkal ami egy régebbi gépnél nem megy már simán)


DE ez nem csak Linuxra, hanem minden rendszerre igaz.

2015. szept. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Éppen ezért ajánlott a lehető legpuritánabb DE-t rátenni , mert annál több erőforrás marad a böngészőknek.

Erős hardvernél persze nem számít a DE , az gyors lesz kde-vel firefox-al krómmal , játékokkal együtt.

2015. szept. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

ha azt is nézzük, hogy felhasználóbarát legyen akkor debian+mate.

bár teljesítményben egy icewm vagy lxde lekörözi, de valahogy nekem nem jött be egyik sem. sem kinézetre, sem tudásában...


persze ízlések és pofonok... :) ez csak az én véleményem

2015. szept. 3. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 Tom Benko ***** válasza:

Arch, Icewm/Fluxbox/EDE, Midori/Epiphany/uzbl, Mplayer.

De extrém faragás esetén nagyjából 23M-ra le lehet szorítani az igényét. Ha érdekel (bár ez már nagy bűvészet), megkeresem.

2015. szept. 4. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 kovpet ***** válasza:
Mennyi most 1 giga RAM? Biztos, hogy megéri órákat konfigolni 1-2 ezresért?
2015. szept. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

#17: már ha lehet lehet bele rakni 1GB RAM -ot.

Van olyan notebook -om, ami ~10 éves és csak 512MB -ot lehet behelyezni.

(1 DDR foglalata van, és 512MB -nál nagyobb modult nem kezel.)

2015. szept. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 kovpet ***** válasza:

OK, persze, akkor muszáj vele szórakozni. De azért írtam, hogy vegye ezt a lehetőséget is figyelembe, ha van rá mód, akkor egy pizza áráért belenyomja a RAMot és könnyebb lesz az élete :)


Ha nincs mód a bővítésre, akkor jön a Linux lebutítás, de az időigényes, csináltam már jó párszor. Mondjuk én Debiant használok mindenhol, max újraforgattam a kernelt, de lehet kiindulni kisebb disztribekből is.

2015. szept. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!