Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért szűnik meg reagálni a...

Miért szűnik meg reagálni a számítógépem kiszámíthatatlan időpontokban?

Figyelt kérdés

Hello mindenki!

A problémám a következő: mint ahogy a címben is megírtam, a számítógépem megszűnik reagálni mindenféle hibaüzenet nélkül, illetve ha van hang, az hol beakad, hol nem. Csak a reset használ. Épp emiatt váltottam win10-re, mert amikor a chkdsk paranccsal végigellenőriztem (idáig vezettek el a kereséseim), olyan hibát talált, amit nem tudott javítani (de újraindítás mellett próbálkozott), így gondoltam talán a frissebb rendszer... meg is oldotta, de úgy tűnik független dolog volt, mert a probléma továbbra is fenn áll. Független melegedéstől, van mikor majd egy hétig békén hagy, van hogy egy nap többször eljátssza, van hogy indításkor, van hogy huzamosabb futamidő után... Mi lehet ez és hgoy lehet megoldani?



2015. szept. 18. 23:32
 1/2 fersk ***** válasza:
Merevlemez hiba. Hard Disk Sentinel vagy akár Aida 64 S.M.A.R.T. ellenőrzés megmutatja. Valószínű új vinyót kell venned.
2015. szept. 19. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Elnézést, talán nem fogalmaztam pontosan. A win8-as chkdsk nem tudta kijavítani a problémát (legalábbis úgy tűnt hogy igen, de minden ellenőrzéssel újra megtalálta), a win 10-es igen. Most a Hard Disk sentinel lehetőségeit is végignéztem és semmi hibára utaló dolgot nem talált, Advenced system care -ről jött egy szép logom ilyesmikkel:

Error detected in index $I30 for file 201.

"...

Index entry 07A3C18A8D2C96D5938ED7ED9A0189F7A814754F in index $I30 of file 201 is incorrect.

Index entry 07A3C1~1 in index $I30 of file 201 is incorrect.

..." (Több soros de gondoltam ez így elég infót ad a probléma jellegéről, ugyanaz a többi csak más változókkal.)

Elméletileg ki is javította, még kicsit várok hogy mi lesz, hisz elméletileg ugyanazt a chkdsk dolog ez csak egy grafikus felületen automatizálva futtatja.

2015. szept. 19. 16:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!