Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mit kell tudni az informatikai...

Mit kell tudni az informatikai projektmenedzser szakmáról?

Figyelt kérdés
Érdeklődnék, hogy mi a dolga egy ilyen menedzsernek, mennyit keres, hol érdemes tanulni hozzá. És minden más is érdekelne róla, amit tudtok, és leírjátok. 10Q

2015. szept. 20. 17:38
 1/5 anonim ***** válasza:
69%

Előre szólok, ne érts félre, nem szeretném elvenni a kedved, sőt, örülnék, ha nem így lenne, de az én tapasztalataim "ezekkel" a következők:


A lényege: informatikához nem szabad érteni. Kicsit sem. :-) Tehát bárhol is tanulja, lényeg, hogy informatika a közelben se legyen.


Dolga az nem sok van, mítingekre jár, hülyeségeket beszél, és hátráltatja a munkáját azoknak, akik a projekt megvalósításán fáradoznak.


Nem tudom, mennyit keres, más zsebében nem túrkálok, de szerintem én többet ;-)

2015. szept. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

#1,

sejtésem szerint Te programozó vagy, tipikus programozói véleményt írtál.

Ugyanakkor nem teszed hozzá, hogy mi az, amit Te nem teszel meg, ill. nem Te teszel meg a projekt sikeréért:

- nem szervezed meg a projekttagok munkáját

- nem érdekelnek a határidők, azokat nem is tervezed

- nem vagy hajlandó a felhasználókkal, megrendelőkkel kommunikálni

- nem érdekelnek a programozók szerint - tisztelet a kivételnek - feleslegesnek tartott dolgok, mint követelménykezelés, rendszertervezés, felhasználói tesztelés, dokumentálás, üzemeltetésre átadás stb.

(Csak néhány dolgot emeltem ki.)

Ezeket ki koordinálja, ha a szerinted feleslegeges projektmenedzser nem? Mert Te nem fogod!

Értem, hogy rosszak a tapasztalataid, de Te meg azt értsd meg, hogy ezek alapján nem szabad ilyen általánosításokat tenni, hogy: "Dolga az nem sok van, mítingekre jár, hülyeségeket beszél, és hátráltatja a munkáját azoknak, akik a projekt megvalósításán fáradoznak."

2015. szept. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem programozó vagyok, inkább amolyan rendszertervező-féle :-)


Elfogadom az érveidet, de szerintem ez továbbra is egy "csinált pozíció", megfelelő szabályozással mindez nélküle is kell, hogy menjen.

2015. szept. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha "megfelelő szabályozással mindez nélküle is kell, hogy menjen", akkor miért van mindenütt a világon a projekteknek projektvezetője? Nem érzed, hogy nagyon kisebbségeben vagy a véleményeddel?

Tudom, hogy vannak rossz projektvezetők. Tudok viszont nagyon jókról is. Az, hogy vannak rosszak, nem ok arra, hogy magát a projektvezető funkciót felszámoljuk.

Én magam is évekig működtem projektvezetőként, vannak jó és rossz tapasztalataim egyaránt. Azt biztosan tudom, hogy ha nem koordinálja valaki a projekttagok munkáját, akkor a projekt szétcsúszik, a határidők nem tarthatók. Ha nem lenne önálló projektvezető funkció, akkor is végeznie kellene valakinek a projekt vezetését, pl. a rendszertervező (féleség). És lám, mégiscsak végzi valaki a projekt vezetését, még ha nem is nevezzük projektvezető (v. -menedzser néven).

Elismerem, kis projekt esetén lehet ilyen funkcióhalmozással működni, és lehet pl. a rendszerszervező második (vagy első?) feladata a projekt vezetése, de nagy projektek esetén önálló projektvezetőre van szükség, egy ember nem bírna több funkciót is betölteni.

2015. szept. 23. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
97%

Részben mindkettőtökkel egyetértek, vannak kisebb projektek, ahol tényleg csak hátráltatja a munkát, redundáns információáramlást generál, egész héten nem csinál semmit, csak összerak valami excel táblázatot, hogy "na, ezen a héten ezt kellene megcsinálni", holott már rég megbeszéltem az account managerrel, hogy mit akar az ügyfél.


Vannak viszont nagyobb projektek, ahol nagyon örülök, hogy nem nekem kell állandóan azzal megszakítanom a munkámat, hogy e-maileket írogatok, hanem van, aki az adminisztrációs és kommunikációs feladatok nagy részét megoldja, nyomon követi a projekt állását és az ügyfél igényeit és a hét végére elkészíti és odaadja a következő heti teendőket.

2015. szept. 23. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!