Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A Linuxot nehéz használni?

A Linuxot nehéz használni?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy új laptopot venni, és amin Linux van, az kicsit olcsóbb. Nem értek hozzá... Az egyetemi könyvtárban is Linux van a gépeken, de úgy néz ki a felhasználófelülete, mint a Windows, gondolom ott van némi turpisság a dologban. Szóval, ha ilyen teljesen átlagos dolgokra (netezés, szöveg- és képszerkesztés) szeretném használni a gépet és nem programozásra, akkor érdemes Linuxosat vennem, vagy inkább hagyjam?
2015. nov. 17. 16:31
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Ne akard úgy használni, mint a windowst. Teljesen más rendszer. megérné használnod, igen. Szerintem jobb, mint a windows, de ez egyéni döntés. Egy próbát megér, de soha ne felejtsd. Ez nem windows.. ha windowsos programokat akarsz, használj windowst.
2015. nov. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Most jobban megnéztem a könyvtárban, hogy mégis mi a helyzet. Ezeken is OpenOffice van. Igazából, amikor a szakdolgozatomat írtam, fel se tűnt. Évek óta használom itt a gépeket, és eddig se volt velük bajom.
2015. nov. 21. 14:57
 13/15 A kérdező kommentje:
Jelentem, hogy egészen összebarátkoztam az Ubuntuval. :) Nagy sikerélményeket tud okozni, hogy ami Winben pár kattintás, az itt fél óra fórumozás, de működik. :D
2016. ápr. 26. 14:35
 14/15 tabaki ***** válasza:
Hiába, no, nem erre lettél kiképezve ;) Ha még egy darabig megmaradsz mellette, már nem látod majd annyira zavarónak a különbségeket. Pláne nem a linux rovására...
2016. ápr. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Igen, csak az elején volt kalandos, míg felvarázsoltam a Skype-ot és a Chromot, meg megcsináltam a parancsikonokat. De most már minden oké. :) A felülete kifejezetten tetszik és nem nehezebb megszokni, mint bármelyik új Windowst.
2016. ápr. 26. 21:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!