Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Linuxot hogyan telepítsem...

Linuxot hogyan telepítsem acer notebookra?

Figyelt kérdés
Eljutottam a BIOS-ig de onnan nem tudom hogyan tovább.Egy lemezt kaptunk a géphez amire valami resource dvd van írva.Nem tudom mit kellene csinálni,hogy hogyan tovább,de azt mondták hogy a BIOSban kellene valamit csinálni.Egyelőre csak a lnuxot szeretném megcsinálni hogy elinduljon később váltanék a windowsra.

2015. nov. 25. 16:23
1 2 3
 1/27 anonim válasza:
berakod a dvd olvasóba és bebootol magától, nem?
2015. nov. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:

A BIOS-ban a boot sorrendet kell állítani, hogy lemezről induljon, ne a merevlemezről. BIOS-tól függ, hogy ezt hol lehet. Olyat keress, hogy Boot Order, vagy First Boot Device, stb.


Pl:

https://www.youtube.com/watch?v=RJZBNi3FsIA

2015. nov. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

MIKOR BETÖLT KIHOZZA,HOGY "PLEASE TYPE "LESS /GPL" AND "LESS /COPYRIGHT" TO VIEW.

ÉS KÉR VALAMI ROOT@LOCALHOSTOT.De ezeket hiába írom be csak kiadja a jótállást és a szerződést.Erre nincs szükségem de innen nem tudok tovább menni mert semmi infot nem ír ezeken kívűl.

2015. nov. 25. 17:49
 4/27 A kérdező kommentje:
És hiába rakom be a cd-t hogy geltelepítsem,nem csinál semmit
2015. nov. 25. 17:50
 5/27 anonim ***** válasza:

Írd be hogy

ls

és üss entert. Mit ír ki?

2015. nov. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

Sh:command not found

[root@local host /]#

2015. nov. 25. 18:02
 7/27 A kérdező kommentje:

MIKOR BEÍROM HOGY "LESS /GPL

KIAD MINDENT AMI A LINUXXAL KAPCSOLATOS HOGY HONNAN SZÁRMAZIK STB,A VÉGÉN (END)ÉS NEM TUDOM MIT IRJAK BR HOGY TOVÁBB MENNYEK.

2015. nov. 25. 18:17
 8/27 anonim ***** válasza:

Elvileg nem kell semmi CD/DVD a gép eleve tartalmaz egy Linpus Linux rendszert, ami alapértelmezésben gyakran parancssoros felülettel indul el.


Próbáld meg, hogy beírod a parancssorba, hogy:

startx

majd nyomsz egy Enter billentyűt.


Ha szerencséd van, akkor megjelenik a grafikus felület. Ha nem akkor így jártál - telepítesz rá olyan rendszert, amit akarsz.


Itt már írtak erről:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__5..

2015. nov. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Rendben,megpróbálom
2015. nov. 25. 18:40
 10/27 A kérdező kommentje:
Ugyan AZT írja ki mint a többi parancssornál: [root@localhost /]#
2015. nov. 25. 18:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!