Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Meghalt a...

Mit csináljak? Meghalt a gépem! Többi lent

Figyelt kérdés

Ubuntu talán 14.valami van a gépen. véletlen megnyomtam a ctrl alt f2-t elsötétedett erre bepánikoltam és össze vissza nyomogattam hogy kilépjen. Valahogy újraindult és azóta nem lehet bejelentkezni. Mindig visszadob a bejelentkezéshez.

Mit csináljak?

Segítsetek légyszi!



2015. dec. 15. 16:47
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

halvány fogalmam sincs ennyi infó alapján, hogy pontosan mit csináltál.

mit nyomtál és mit írt ki? vagy most mit ír ki? attól hogy átlépsz egy konzolra még nem történik ilyen, csak ha valamit nagyon elnyomkodsz, bár azt se értem hogyan, mert ahhoz minimum root jog kell

2015. dec. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

"véletlen" megnyomtam a ctrl+alt+f2-t

aztmeghogyan..

2015. dec. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:

jó lenne tudni, hogy milyen felhasználó nevében tevékenykedtél... mert akkor újra ctrl+alt+f2 belépsz abba a fiókba, (ha kell akkor a root-ba) és egy history-val lekéred a kiadott parancsokat.


history | tail -n20


amit kiír pedig lefényképezed és feltöltöd valahova olvashatóan!


(másképp is lehet, dee.... ne bonyolítsuk.)

2015. dec. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
Ez így valóban kevés infó,de hogyan lehet csak úgy "véletlen" megnyomni 3 gombot egyszerre? Jelszót kért amikor "visszadob"?
2015. dec. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

rendszergazdán voltam.

tenyleg nem tudom mit nyomtam meg... :(

a vegen kiirta hogy stopping bluetooth meg stopping egy csomó mindent aztán újraindult

2015. dec. 15. 17:04
 6/24 A kérdező kommentje:

az f1-el akartam megnyomni mert akkor beugrik a kis terminál.

mikor beinditom beirom a jelszot tolt aztan visszadob ugyanoda megint jelszot ker es megy elorol

2015. dec. 15. 17:05
 7/24 anonim ***** válasza:

ha összevissza nyomkodsz egy gépet, akkor ne használd rendszergazdai fiók alól, mert ez lesz a vége! :)


lépj be ctrl+alt f2-vel. aztán


root

[megadod a jelszót]

history | tail -n20


az eredményt pedig lefotózod és feltöltöd valahova majd ide belinkeled. ez lekéri a 20 utoljára kiadott parancsot a root fiókban.

2015. dec. 15. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

megnyitottam a historyval.

az összes kód megvan hogy mi és mit csinál egyetlen egy ami értelmetlen:

sudo sed -i'/partner/ s/^# *deb/deb/g' /etc/apt/sources.list

2015. dec. 15. 17:11
 9/24 A kérdező kommentje:
kellett a rendszergazda mert le akartam tölteni valamit :/
2015. dec. 15. 17:14
 10/24 anonim ***** válasza:

ez a forráslistát módosítja. ez nincs hatással a bejelentkezésre (maximum a frissítésnél lehet hiba) bár azt már végképp nem veszem be, hogy ezt véletlenül írtad be! :D


szóval ha az összes megvan, hogy mit csinál, akkor más gond lesz. előtte mit csináltál? nem frissítettél/telepítettél/töröltél valamit?

2015. dec. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!