Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mit tehetek, ha már a gépem...

Mit tehetek, ha már a gépem többször is kidobta a kék halált?

Figyelt kérdés

Pár nappal azelőtt, hogy kidobta, raktam a gépembe 4 giga RAM mellé +4-et. Nem tudom, hogy ez számíthat-e valamit.


Egyébként 2x dobta ki eddig a kék halált, és mindig akkor, amikor éppen benne voltam valamelyik játékban (2x Battlefront 2015 közben, ekkor a szokásos kék képernyővel és hanggal, és 1x World of Tanks közben, de ekkor csak hirtelen teljesen befagyott viszont a képernyő nem változott, egeret nem lehetett mozgatni, semmire sem reagált, és mindeközben lehetett hallani a hangszórókból azt a hangot, amelyet a kék képernyő megjelenésekor is.).


A gépem pont most kb. 1 éves, tudatosan használom, hogy nagyjából ne menjen bele mindenféle vírus, viszont sokat torrenteztem, de utolsó torrent letöltésem kb. 3-4 hónapja volt, tehát elég régen, de nem tudom, hogy ez számít-e valamit. Teljes számítógépellenőrzést is rendszeresen csináltam.


A gépem, ha ez számít egyáltalán bármit is:

Operációs rendszer: Windows 7 Professional 

Processzor: Intel(R) Core(TM) i5-4460 CPU @ 3,2GHz 

RAM: 4,00GB 

Videókártya: Nvidia GeForce GT 740 


Egyébként mostanában semmilyen új programot, játékot nem töltöttem le, ami nem hivatalos vagy pénzért megvett lett volna. Nem tudom, hogy mi okozhatta ezt a kellemtlenséget, de a segítségeteket kérem, hogy írjatok valami megoldást, ha tudtok, hogy hogy lehetne helyreállítani. Válaszaitokat előre is köszönöm!



2016. jan. 6. 22:47
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:

Elsősorban nézzük meg, hogy van-e sérült fájl az operációs rendszeredben. Parancssort futtasd (futtatás/ cmd), majd írd be a következő parancsot (szóközökre ügyelj):

sfc /scannow


Remélhetőleg nincs sérült-integritás. Ha igen, akkor majd megpróbálja kijavítani a rendszer. Ha ezután is marad a probléma, akkor nagyobb eséllyel hardveres probléma áll a háttérben.

2016. jan. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!

A hardveres probléma mit takar? (Bocs, hogy így kérdezősködök, de ha tudod kérlek oszd meg velem.)

2016. jan. 6. 23:02
 3/30 anonim ***** válasza:

A hardveres probléma számos lehetőséget takar. Például: újonnan csatlakoztatott hardver által okozott inkompatibilitás (plug n play), memória hiba, tápegység nem megfelelő áramellátása terhelés esetén, hardverek túlmelegedése, stb. Továbbá szoftveres tekintetben sem lehet addig megnyugodni, míg meg nem bizonyosodtunk arról, hogy nincs-e malware, vírus, amely megfertőzte a rendszert, esetleg módosított dll-eket, vagy folyamatokat zárolt.


Nem 10 perces munka a végére járni. Természetesen a hibaüzenet beazonosítása után már szűkíthető a kör.

2016. jan. 6. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod, holnap kipróbálom és megírom mi lett az eredmény!
2016. jan. 6. 23:27
 5/30 A kérdező kommentje:

Na, akkor nézzük.

Az sfc /scannow nem lett jó, mert azt írta, hogy rendszergazdának kell lennem és konzolmunkamenetet kell használnom.

Viszont a problémám megoldódott: mivel írtad, hogy hardveres problémát is jelenthet a kék halál megjelenése, biztosra vettem, hogy attól a RAM-tól volt, amit beleraktam, ezért kivettem, beindítottam a gépet és minden normálisan működik, nem fagy le, nem dobja ki a kék halált. Szerintem valamiféle inkompatibilitási probléma volt, mert a két 4 gigás RAM márkája megegyezett, viszont a méretük nem (most nem a gigabájtokra gondolok, hanem "cm"-ben a méretére :-). Ezenkívül szerintem az is elképzelhető, hogy túlságosan melegedtek. A kérdésemnél is ezzel kezdtem (mármint a RAM-mal), mert sejtettem, hogy ez a baj, de nem akartam elhinni, mert "nagyon okos szakemberektől", legalábbis akik annak mondják magukat, rendeltem meg őket és semmit sem mondtak az ilyen lehetséges problémákról, pedig elvileg ők összeraknak gépeket, szerlik is őket stb., de úgy néz ki jobban értenének a vonatkerék pumpáláshoz!

2016. jan. 7. 19:48
 6/30 anonim ***** válasza:

Ez érdekes. Fizikai méret nem egyezett? Nem hiába vannak szabványok. DDR, DDR2, DDR3, DDR4. Mindegyik esetben máshol helyezkedik el a pin-eket elválasztó "bevágás", hogy még véletlenül se tudd beletenni a foglalatba.


Ábra: [link]


Továbbá a pin-ek száma sem egyezik meg, DDR 184, DDR2+DDR3 240, DDR4 288 pin-es.


Ha memóriát szeretnél bővíteni, akkor a következőkre figyelj.


- Töltsd le a Speccy nevezetű programot, mert ez leírja a hardvereid összes adatát (ebből fogsz dolgozni).

- Pl.: navigálj az alaplap fülre. Itt látod egyszer a nevét, pl.: ASUS P5PL2-E.

- Ha memóriát bővítesz, akkor 3 dologra kell figyelned.

- DDR melyik típusa? 1, 2, 3, 4?

- Milyen chipset (lapkakészlet) van az alaplapodban? Pl.: ASUS P5PL2-E chipset-je Intel 945+ ICH7. Keress rá, mert az Intel hivatalos oldalán tudod meg (vagy kézikönyv), hogy maximum mennyi memóriát kezel a lap! Fontos! Ez pl.: 2 GB-ot maximum (igen, néztem nagyot, mikor bővíteni akartam anno)

- Az alaplap maximum hány MHz-et támogat? Ezt szintén a chipset-nél megtalálod, pl.: [link]


Ha mindezekkel megvagy, akkor már tudod például, hogy DDR2 kell, 800MHz-es. (CL9, stb, ez a késleltetést jelenti, ugyanolyant vegyél a kompatibilitás miatt, minél kevesebb a CL száma, annál gyorsabb)


Viszont nem mindegy, hogy milyen márka! Ezt az alaplap támogatás oldalán vagy a kézikönyvében találod meg egy táblázatban, mely azt is ismerteti, hogy ha mondjuk van 4 foglalatod, azok miként képesek memóriákat kezelni. (Egyforma színű képes dual-módba működni), így ha van kettő azonosod, akkor egyforma színű foglalatba tedd). 2 x 1 GB, vagy 4 x 512 MB? Nem mindegy, mert nem fogja felismerni, ha nem felel meg a táblázatban leírtaknak.


Ha mindezzel megvagy, akkor már tudod, milyen memóriát kell venned.

2016. jan. 7. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

Köszi szépen, lehet, hogy mielőtt megvettem tájékozódnom kellett volna, de sokat segítettél.

Nem vagyok nagy géptudós, de érdekel a téma, szoktam is tájékozódni, amilyen formában csak lehetséges.

Te írtad, hogy ha pl. 4 foglalatom van... Nekem csak 2 van. Viszont az "okos" barátaim szerint már ez a 2x4 giga RAM is képes lehett túlmelegedni, de ezt azzal próbáltam megoldani, hogy a gép oldalát levettem (egyúttal ki is takarítottam :-).

2016. jan. 8. 17:34
 8/30 A kérdező kommentje:

Megnéztem, amiket mondtál:

-a memória DDR3, és Crucial márkájú

-alaplapom: Gigabyte Technology Co., Ltd. H81M-S2PV (SOCKET 0)

-ha jól bogarásztam ki akkor, az alaplap memóriájának sebessége 1600/1333 MHz

-viszont azt, hogy milyen chipset van az alaplapomban nem találtam meg (ez miért számít RAM vételekor?)

2016. jan. 8. 19:37
 9/30 anonim ***** válasza:

Itt a leírása:

[link]


Intel® H81 Express Chipset

[link]


Azért számít, mert régebben az alapján dőlt el, hogy hány memória-modult tud címezni és maximum mekkora FSB-os CPU-t tud kezelni. Pl.: DDR2 533/800/1066-os memória, 1066 FSB-os processzor. Manapság már minden le van írva a hivatalos weboldalán. Még a memóriák is sorozatszámilag! :D

2016. jan. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:

"Azért számít, mert régebben az alapján dőlt el, hogy hány memória-modult tud címezni és maximum mekkora FSB-os CPU-t tud kezelni. Pl.: DDR2 533/800/1066-os memória, 1066 FSB-os processzor. Manapság már minden le van írva a hivatalos weboldalán. Még a memóriák is sorozatszámilag!"

Sajnos nem értek ezekhez annyira. Nekem ez magas. :-D


Összegezve akkor nekem egy DDR3-as, CL11 memóriát kell vennem, de hány MHz-eset? Ezt nem írja itt [link]


Nem tudom, hogy miért nem lett jó amit vettem, az is DDR3, a lap 16 giga memóriát is tud kezelni.

2016. jan. 8. 21:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!