Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » BME mérnökinformatikus szertné...

BME mérnökinformatikus szertnék lenni. Milyen szintű informatika tudásra van szükségem?

Figyelt kérdés
Matekot és a fizikát tanulom emelt szinten a suliba. Az informatikaoktatás nem épp a legjobb ezért szeretném tudni, hogy milyen alapokkal kellene indulnom. Valakitől azt hallottam hogy az alapoktól kezdik majd el felépíteni az egészet, de nem vagyok biztos benne. Elsősorban BME- tanuló diákok véleményét szeretném kérni.

2016. jan. 15. 18:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Egyetemeken informatika szakon is csak minimális szintű (gyakorlatban hasznosítható) informatikát tanítanak. Ellenben lesz sok matek, közgáz, illetve semmire sem jó elméleti tárgyak. Tehát nagyon nagy informatikai tudásra nem lesz szükséged, matekból viszont zseninek kell lenned.
2016. jan. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Megerősítem, emelt matekra feküdj rá, utána majdhogynem analfabéta is lehetsz infóból, de könnyen fogod venni az akadályokat.
2016. jan. 15. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szólókhoz: matek és fizika, de inkább matek. A programozást az alapoktól kezdik, de gyors a tempó. Ha marad időd a matek mellett, akkor szerezz be egy C nyelvet tanító könyvet, és olvasgasd, ismerkedj vele. Így könnyebb dolgod lesz.
2016. jan. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, sokat segítettek:))
2016. jan. 18. 07:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!