Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Szamitogepszerelo es karbantar...

Szamitogepszerelo es karbantarto szakma nagyon nehez? Sokat kell tanulni?

Figyelt kérdés
Gyakorlat milyen? Nehez? Van ITT olyan aki mar kitanulta ezt a szakmat?

2016. jan. 18. 18:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha informatikusnak jelentkezel középsuliba akkor ott igen nehéz az érettségi,de az érettségi programozás és egyéb nyelveken való programozást kérdeznek,hogy tudod-e használni!Meg számítógép szerelőbe,mit kell tanulni?

Én nekem nincs még végzettségem,de én rakom össze a gépemen+segítek a közelben lakóknak ingyen,mert ha kihívnak valakit az elkér valamiért 5000ft-ot!

2016. jan. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Erre én is kíváncsi lennék. 3 éve kezdtem el a környezetemben levő embereknek segíteni, jelenleg 21 állandó "ügyfelem" van. Természetesen mindegyiküket már gyermekkorom óta ismerem.

Sajnos javarészt csak olyan problémákba ütközöm, hogy: lassú a gépem, újra kellene telepíteni, adatokat kellene lementeni, stb. Szeretek ezzel foglalkozni, érdekel a rendszerfelügyelet, továbbá a hardverek.


Off: azt a tendenciát vélem felfedezni azonban, hogy az emberek inkább fordulnak segítségért egy ismerőshöz, mint egy szakemberhez, mert ott "túl sokat kell fizetni", továbbá nem 1-2 napon belül lesz kész a kért feladat. Viszont így a szakemberek munkáját "vesszük el". :S


Abban egyetértek, hogy az árak horribilisek. Pl.: 30.000 lenne a szervizben egy portalanítás, pasztacsere, majd operációs rendszer feltelepítése (+ itt legális példány is kell), továbbá az illesztőprogramok és alap alkalmazások telepítése. Ellenben 3500-5000 forintért a fenti módszerrel megússza a delikvens.

2016. jan. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
+ Kérdés: a számítógép-szerelőnek tudni kell programozni?
2016. jan. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem kell egy alapismeret!Mert ha odamész és pl:valami olyat kellene csinálni akkor ott megáll a tudásod!
2016. jan. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Megkérdezem Gyakori Kérdéseken! :)
2016. jan. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!