Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ha új számítógépet veszek is...

Ha új számítógépet veszek is telepíthetem a windows 10 et?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Jelenlegi gépemen eredeti windows10 fut, viszont szeretnék egy teljesen új számítógépet venni. Telepíthetem az új gépre is a már meglévő win10 et, és eredetinek fogja felismerni?

2015 nyarán frissítettem windows 10-re, majd letöltöttem és usb kulcsról teljesen újra telepítettem. Ismét letölteném és telepíteném már az új gépre.



2016. jan. 24. 16:19
 1/3 anonim ***** válasza:
A w10 frissítése adott gépre történt amit felhőben tárol a fenti módon akárhányszor újra telepítheted de csak arra a vasra.Más gépre legálisan csak egy újabb w10 vásárlásával telepítheted.
2016. jan. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Lajos54 ***** válasza:

Attól eltekintve, hogy ezt a Windowst nem úgy vetted, majdnem ugyanazok a szabályok vonatkoznak rá. De mégsem teljesen! Vagyis nem a Windows telepítő használati jogát veszed meg, hanem a Windows használati jogát EGY bizonyos számítógépre. Tehát, ha vásárolsz egy dobozos Win 10 telepítőt, az (egy kicsit drágábban), de lehet úgynevezett hordozható. De az is csak egy gépre szól, viszont ha újabb gépet veszel, arra is felrakhatod, a régiről viszont el kell távolítani.

A Win 7-ről vagy 8-ról való frissítés viszont csak egy bizonyos gépre (amelyikre először felkerül) érvényes, másik gépen nem engedi aktiválni.

2016. jan. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2016. jan. 25. 18:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!