Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ti szerettek írni, gépelni a...

Ti szerettek írni, gépelni a billentyűzeten?

Figyelt kérdés
Mennyire tudtok jól írni, hány ujjal, illetve megy a vakon gépelés is? Mennyi idő alatt lehet otthon megtanulni, gyorsan és pontosan gépelni? Van erre valami hasznos program, esetleg az is elég ha mindenféle gondolatot elkezdek leírni?

2016. febr. 4. 15:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Megy 10 ujjal vakon. Most letesztelve így megy: [link]

Ez szerintem nagyjából átlagos.


Tanulni elkezdhetsz például itt: [link]

Gyakorolni itt: [link]

Egy hétvégén bele lehet jönni, de igazán gyors csak gyakorlással leszel.

2016. febr. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi ezeket az oldalakat!
2016. febr. 4. 16:44
 3/5 anonim válasza:
Én imádok gépelni, és elég gyorsan is írok így, de sajna vakon még nem megy. Megfigyeltem, hogy miközben ezt gépeltem hat ujjamat használtam (mindkét kezem három középső ujját). Valószínűleg amúgy is ezeket haszanálom, csak nem figyeltem még meg soha.
2016. febr. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én szeretek gépelni, csak nem tudok. :)

Kb. egy évig tanultam 10 ujjas gépelést, de nem ment. A legnagyobb problémám, hogy a kisujjaim nagyon gyengék, és azokkal nagyon sok billentyűt kéne leütni. Végül ráálltam a 7 ujjas gépelésre (két kéz mutató, középső és gyűrűsujj+egy hüvelyk), így kb. 70 szavas sebességgel megy, elég jó pontossággal.

A Quora fórumai szerint kb. 50 óra alatt lehet elsajátítani az átlag 60 szavas percenkénti vakon gépelést. Nekem kb. fél évig tartott napi fél óra gyakorlással.

Én az online oktatók helyett a RapidTyping nevű ingyenes, magyar nyelvű szoftvert ajánlom.

2016. febr. 5. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én sok időt töltöttem gép közelben gyerekkorom óta, és amatőr íróként sokat is gépeltem(/gépelek) Wordben, sokszor használtam szövegszerkesztőket, és programozást is tanultam/tanulok 13-14 éves korom óta. Most 21 vagyok. Mindig is szerettem billentyűzeten gépelni, és amit lehet, gépírott formában végzek.


Gyorsan, vakon gépelek (jelenleg egy angol billentyűzeten, tehát ha akarnám se keresgélhetném nagyon a betűket), de nem szabály szerint, csak ahogy kézre esik. Középiskolában megpróbáltak 10 ujjas gépelést tanítani nekünk, de nekem soha nem sikerült átszoknom rá.


Az első példája alapján:


Magyarul gépelve: [link]

Angolul gépelve: [link]

2016. febr. 5. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!