Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Számítógép-szerelő, -karbantar...

Számítógép-szerelő, -karbantartó képzés. Megérné elvégezni, megérné csinálni ilyesmit mellékes pluszbevételért?

Figyelt kérdés

Nagyon kéne valami, amiből bejönne egy kis kiegészítés, és mivel ez áll közel hozzám hobbi szinten, arra gondoltam, hogy maszekként csinálhatnék rendszertelepítéseket, számítógép-karbantartást, gépösszeszereléseket. Leginkább hirdetés útján, mellékvágányként.


Volna értelme, van rá remény, hogy valamit összekaparhatnék belőle?


Jelenleg munkanélküli vagyok, pályakezdő, meglehetősen tájékozatlan. Valamint, még továbbtanulni tervezek előbb.


Az OKJ-s képzésre azért gondoltam, mert papírral mégiscsak nagyobb esélyem van ténylegesen kapni valami kis munkákat, mint (nem leírható) tapasztalatra hivatkozva. Egyéni vállalkozói? Más egyéb?


Az mennyire hátrány ilyen elképzelésben, hogy lány vagyok? Az informatikusról, és a számítógép-szerelőről nem épp egy 20 éves lányra asszociál a többség egyből.



2016. febr. 19. 03:47
 1/3 anonim ***** válasza:
próbáld meg de nem nagy üzlet manapság a számitógép már max ha laptopokkal foglalkozol
2016. febr. 19. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 P.O.C. ***** válasza:
100%

Nem akarlak lelombozni, de OKJ -s informatikai képzéssel (legyen az bármilyen szak) nagyon nagyon csekélyek az elhelyezkedési esélyeid. Esetleg akkor érdemes megcsinálni, ha egyéni vállalkozó szeretnél lenni. Mert szakképesítés nélkül nem adják meg a vállalkozói engedélyt. De ebbe is csak akkor menj bele, ha lesz elég ügyfeled. Mert rengetegen csinálják már ezt is. Főleg férfiak.


Én is szoktam csinálni ilyen munkákat, de csak feketén, itt a faluban. Itt mindenkit ismerek, és kicsi a lebukás veszélye. De azért heti 1-2 munka miatt nekem se érné meg kiváltani a vállalkozóit. Szóval ez nekem is csak afféle fizetés kiegészítés.


Amúgy magán ezen a számítógép-szerelő, -karbantartó képzésen nem tanulsz sokat. Amit ott tanulsz azt magadtól is el tudod sajátítani. Mert elektronikai képzés sincs, pl hogy kell leforrasztani egy chipet vagy egy kondenzátort. Csak hibafelderítés, és a teljes elem cseréje. Telepítés. Stb. Én ezeket mind a magam kárán, könyvekből és az interneten tanultam meg. Van nekem is Informatikai OKJ -s végzettségem, de köze sincs ezekhez. Gazdasági Informatikát tanultam.

2016. febr. 19. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 pinkpancser ***** válasza:
100%

Az, hogy lány vagy, nem jelent semmit. Ismerek olyan 14 éve csajt aki egyedül szedi darabokra a laptopját ha takarítani kell és még jól működik :)

OKJ-s papírt feleslegesnek tartom. Ha valaki maszekba hív javítani akkor nem papírt fog kérni, vállalkozóként meg olyan kiadásaid lennének amit kezdőként nem fogsz ezzel megkeresni. A papírnak meg csak plusz kiadás a megszerzése (bár akár tanulhatsz is érdekes dolgokat). Ilyen melókhoz jó eszközök, érzék és rutin kell.

Hirdetést meg maszekba felejtsd el, mert ha egyszer összefutsz a NAV-al akkor nem fogsz örülni.

2016. febr. 19. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!