Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Melyik a legjobb gamer egér,...

Melyik a legjobb gamer egér, illetve billentyűzet 10 ezer forint alatt?

Figyelt kérdés
A 10 ezret külön-külön értem, tehát max. 10k egér, max. 10k billentyűzet.

2016. febr. 20. 00:33
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:

#3 vagyok.


Nem kell "harmincnemtomhányezreket" költeni gamer perifériákra, én ezt egy szóval sem mondtam. Általában elégnek bizonyul egy jó szenzoros egér és egy olcsóbb, tartós billentyűzet.


Csupán tapasztalatból beszélek. Én személy szerint idáig 4 Hama egeret használtam, 2 ebből a uRage-sorozat tagja volt. Mind a négy rövidtávon tönkrement, de a uRage-egerek voltak a legrosszabbak. Többször kattint egy kattintásnál, rossz szenzor, mozog a kurzor, ha hozzá se érek az egérhez, 3-4 cm-re felemelve az asztalról is érzékeli a mozgatást... Nemhogy játékra, de mindennapi használatra is alkalmatlan. Fél-1 évig bírták normálisan, legjobb esetben.


Billentyűzetem nem volt Hama, de hallottam érdekes visszajelzéseket azokról is... Ismerőseim között is akad több, akik kivágták a Hama termékeiket. Mikrofon, ill. más Hama termék is ment már tönkre nálam.


Ha mindenképp fontos a háttérvilágítás, akkor is ezerszer inkább Cooler Master vagy Genius, mint Hama, vagy azok a márkák, amiket a #6 is felsorolt. Arról nem is beszélve, hogy az ilyen árkategóriás egereken a magas DPI inkább csak parasztvakítás.


Szíved joga arra költeni a pénzed, ami megtetszik. De te tetted fel kérdést, javaslatokat vártál. Én mindössze szerettelek volna megkímélni egy (igen esélyes) pénzkidobástól. Alacsonyabb árkategóriában is vannak, amik jobban megérik, mint ezek a márkák. Ha te mindennek ellenére emellett döntesz, és esetleg rövidtávon problémáid lesznek a perifériáiddal, nos, te fogsz bosszankodni. Bár kívánom, hogy ne így járj, a negatív véleményemmel nem vagyok egyedül ezekről a termékekről. Lehet, neked sikerül kifognod egy jobb darabot belőlük, de az meg minőségben messze nem ér 9-10 ezret sem, amennyibe kerül.

2016. febr. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
61%
Jó, ha neked egy egérben az a fontos, hogy színes villámok legyenek rajta, akkor vedd azt.
2016. febr. 20. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:

Oké, értelek titeket, és köszönöm is az eddigi segítő szándékú válaszokat.


#10:

Attól, hogy odaírtam még talán a legkevésbé érdekelnek a programozható gombok (bár nem hangzik rossz funkciónak).

Anyaghasználatról meg annyit, hogy ebben az árkategóriában én nem várok el jót egyik egértől se.

"forintos egerekbe jobb optikai szenzor van"

Erre inkább nem mondanék semmit se már csak azért sem, mert nagyotmondás vágy ilyenkor minden emberben benne van.


#11:

Nem szeretnék kötözködni, csak reagálni az általad mondottakra.

"Többször kattint egy kattintásnál"

Még a most általam használt egér sem csinál ilyet.

"rossz szenzor"

Ez alatt pontosan mit értesz?

"mozog a kurzor, ha hozzá se érek az egérhez"

Ezzel már én is találkoztam.

"3-4 cm-re felemelve az asztalról is érzékeli a mozgatást..."

Ezzel is.


Viszont még azért az fontos lenne, hogy te miért használtál eddig 4 Hama egeret is, ha mind rossz volt? Az első után miért vetted meg a másodikat, stb.?


És még az, hogy az általad használt egerek között volt valamelyik, amelyiket én írtam?

2016. febr. 20. 23:38
 14/29 A kérdező kommentje:

#12:

Egyáltalán nem az a fontos. Ez csak felesleges kötözködés.

2016. febr. 20. 23:41
 15/29 anonim ***** válasza:

nem kötözködés ! rossz szenzor pl hogy csinálsz vele

360 fokot játékban és közbe alulról fölfele nyal mindent csak nem pontosan abban az ívben mozog ahogyan kellene. rossz szenzor az amelyiknél rántasz egyet az egérrel és vagy ki ugrik a kurzor dél amerikába vagy alig mozdul el. ismerek szenzor típusokat tudom a tulajdonságaikat de ez nem elég mert rakhatnak jó szenzort gagyi egérbe is ami ritka és olyankor van az hogy sz**r frimware kerül rá és innentől nincs jelentősége a szenzornak. vagy annyira gagyi kapcsolók vannak az egérben hogy 1 nap után full puhának érzed az egészet semmi feszesség nem marad benne! te alap vetően nem hogy szakértő nem vagy de tisztában sem az alap dolgokkal ! neked az a gamer ami 5 ezer dpi -t tud , 28 ezer programozható gomb van rajta meg villog mint egy rakéta. hozzá tenném te jöttél ide segítséget kérni mi felvázoltunk pár jó relatív minőségű eszközt és te mentél át öntörvényűségbe hogy neked mi kell. ha tudtad eddig is hogy mi kell akkor felesleges volt ide írnod is írni a továbbiakban ! szevasz!

2016. febr. 21. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:
Na mostanra jutottam el oda, hogy megvettem az általam már az előbbiekben is említett 2 perifériát. Majd holnap beszámolok az első benyomásokról. (Egyébként 15k-ból hoztak ki a kettőt, nem olyan rossz üzlet.)
2016. ápr. 14. 23:16
 17/29 A kérdező kommentje:

Elviekben a német márkák jók. Biztosan van ez alól kivétel, de a Hama is német.


Először is az egérrel kezdeném.

Az általatok említett hibákból eddig egy jött elő, nevezetesen az, hogy az érzékelő mozgatja a kurzort az egér 2-3 cm-es asztalról való felemelése után is. Nem említeném hibaként egy ilyen olcsó cuccon az anyaghasználat milyenségét, de persze hagy kívánnivalót maga után.


Ezenkívül csak jó dolgokat tudok elmondani róla, mint pl. a fogása, súlya, esztétikai kinézete és funkcionalitása tökéletes.


Billentyűzet

Billentyűk háttérvilágítása teljesen megfelel, nem halvány. Nem csúszik maga az egész billentyűzet sem, illetve az anyaghasználata ilyen árkategóriában szerintem teljesen rendben van. Nem is tudom, hogy mit lehetne negatívumként felhozni (mert persze mindennek van jó és rossz oldala, ennek a billentyűzetnek is biztos van rossz, de ennek ellenére nem tudok mondani jelen pillanatban egyet sem). Majd az idő mindent eldönt.

2016. ápr. 16. 18:12
 18/29 anonim válasza:
46%
Énis ezekben gondolkozom. Tudsz valami újat mondani ? azóta eltelt pár hónap.... hogy üzemel a 2 cucc ?
2016. szept. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
szerintem az egér már be is halt XD
2016. szept. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
33%
Úristen... Hama-t fikázzák, közbe az gyárt top1 egeret. (Reaper NX (kibebaszott jó egér..) Csak nézzetek rá... Nekem is ez van 1 éve de semmi baja. Annyira érthetetlen hogy mindig csak a negatívra mentek de közbe egy prem kategóriájú egeret fikáztok. Érdekes hogy rá se néztek de már nem jó, és egyből mentek a 30k-s egérekre. Mikor egy hajszállal se jobbak "-"
2016. szept. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!