Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért van ez az ellentmondás...

Miért van ez az ellentmondás a 2D animáció és a 3D animáció között?

Figyelt kérdés

Az alábbiakat a rajzfilmekre értem, nem a "rendes" filmek utómunkáira.


Elméletileg a 2D korlátozottabb lehetőségeket kínál, legalábbis elég sokszor lehet hallani, főleg a régebbi filmek interjúinál, hogy a számítástechnika mennyire megkönnyítette a forgatási munkát, és költségkímélőbb lett.

Nade!

Egy példa:

3D animációban sokkal nehezebb létrehozni egy füstanimációt, mint mintha 2D-ben simán színeznék és lerajzolnánk, és ezt sok más dologra apró dologra is érvényes. A 3D azonkívül ugyanúgy baromira drága.

Remélem látszik, hogy hol van itt az ellentmondás. A 3D egyáltalán nem tűnik úgy, hogy egyszerűsített volna bármit is. Lehet, hogy több lehetőség van benne, de mégis mi a 2D határa?

Az hogy ennyire elterjedt a 3D inkább divat és pénz, vagy volt technikai oka is?

Mi olyan drága a rajzfilmekben, amikor voltaképpen csak számítógép kell hozzá, és a program(ami a stúdiónak már alapból megvan szerintem azért)? Bár a nagy stúdiók használnak szerverparkokat, de akkor is. A művészek fizetése vagy...? (És bármit mondtok, ott csücsül a polcon az Egon és Dönci, néhány ember csinálta nem túl sok pénzből, és úgy nézz ki mint egy Pixar film.)

Nem hagyományos, számítógépes 2D animációban milyen lehetőségek vannak?

Mi a leginkább költségkímélőbb animációs film rendezési módszer?

Tudom, hogy ez elég tömény, de szeretnék tisztán látni az ügyben. A tartalmas válaszokat előre is köszönöm!

:D



2016. febr. 22. 21:34
1 2
 11/12 anonim válasza:
Erre én is kíváncsi voltam, jó volt ezeket a szakszerű válaszokat elolvasni.
2016. febr. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Egy rajzfilmről soha senki nem fogja azt mondani hogy az nem rajzolt képi világgal rendelkezik, és ez sokak vizuális igényeit nem elégíti ki. Míg egy alacsonyabb minőségű CGI is sokakban el tudja hitetni hogy a valóságot látja, vagy legalább azt a tudatot tudja kelteni hogy a készítők törekedtek a reális képi megjelenítésre a költségvetésük korlátaival.
2016. dec. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!