Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Újraindult a gép és a problémá...

Újraindult a gép és a problémák lent?

Figyelt kérdés
Na szóval játszottam és újraindult a gép. Nem történt semmi teljesítménycsökkenés sem. Amikor bootolna akkor ezt irja ki: "DISK BOOT FAILURE, PLEASE INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER" A BIOSba nem állítottam semmit az oc-n kívül. Eddig minden jó volt.

2016. febr. 24. 00:21
 1/10 anonim ***** válasza:
Winyó hiba egyértelmű
2016. febr. 24. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Vinnyo kaput
2016. febr. 24. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
De egyik pillanatról a másikra? Nem is voltak előjelei. Romlott már el vinyóm, az is játék közben, de akkor mindig lefagyott, lassú volt meg ilyenek.
2016. febr. 24. 12:19
 4/10 anonim ***** válasza:
Igen, van ilyen. Vinyódnak kampec.
2016. febr. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Lajos54 ***** válasza:

Esetleg az még előfordulhat, hogy -amennyiben több meghajtód (HDD-d) van, valahogy elállítódott a boot sorrend, és nem az alapértelmezett C-meghajtóról akar bootolni.

Persze, ha üzem közben indult újra, akkor nagyobb az előttem szólók által is írt HDD meghibásodásnak az esélye.

2016. febr. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
1 HDD van. Csináltam BIOS resetet. Egyszer elindult de most csak fekete a kép és fura hangja van...
2016. febr. 24. 17:21
 7/10 anonim ***** válasza:
Minek van fura hangja? Honnan jön a fura hang?
2016. febr. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Az csak egy venti. Leellenőriztem.
2016. febr. 24. 20:28
 9/10 Lajos54 ***** válasza:

99% a HDD hiba. Ha van rá mód, ki kellene próbálni egy másik géppel, másod merevlemezként bekötve. Másik lehetőség: egy úgynevezett Live oprendszert (pl. Ubuntu) kiírni egy CD-re, és arról indítani a gépet. Ha így olvasható a HDD teljes tartalma, akkor nem HDD hiba, de valószínűleg így sem lesz olvasható.

Ha "valamennyire" olvasható, akkor legalább a fontosabb dolgok lementhetőek róla, de ehhez sem fűznék nagy reményt.

Bizony, a HDD-k néha megadják magukat, akár egyik pillanatról a másikra.

2016. febr. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm emberek! A vinyó 100%-os. BIOS reset után a RAM-okat nem komálta ezért volt csak fekete kép.
2016. febr. 25. 02:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!