Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért lassulnak be idővel...

Miért lassulnak be idővel android telefonok?

Figyelt kérdés
Van egy Samsung Galaxy Core Prime telefonom. Mikor meg vettem gyors volt, Hónapokkal később egyre lassabb lett, Akadozott, lassan töltötte be az alkalmazásokat. A régi Samsung galaxy ace 3 telefonommal is ugyan ez volt a probléma hogy idővel nagyon belassult. Tudom hogy a gyári vissza állítás segít rajta hogy ismét gyors legyen, de nem akarok minden hónapba gyári vissza állítást. Miért lassulnak be az Androidok? Van valami megoldás amivel újból fel lehetne gyorsítani újonnan megvett állapotra?

2016. márc. 3. 14:25
 1/9 anonim ***** válasza:
Mert feltelepítettél mindenféle appot, és bizony azok is kérnek mind az i/o-ból, mind a cpuból.
2016. márc. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ezért mondtam már el a GYK-on milliószor hogy az olcsó húsnak híg a leve.A másik meg az hogy a Samsung féle TW nem egyenlő a STOCK AOSP-pal ami nem lassul,kap normális frissítéseket és stabil.Az olcsóbb árszegmensben inkább a kisebb gyártók tudnak jót csinálni normális hardware-al és vagy STOCK AOSP-pa vagy valamilyen viszonylag jól optimalizált felülettel(MIUI,EMUI,FLYME OS stb.).Meg már az is ki lett tárgyalva hogy ezt a telefont nem ajánlott megvenni,annak ellenére sokan megvették akik nem értettek hozzá,utána meg ide jönnek szidni az Androidot.Ezt csak a ROM cseréjével tudod orvosolni,az XDA-n keress hozzá AOSP-ot vagy valamilyen jobban optimalizáltat.Ha esetleg eladnád akkor a legolcsóbb ami jó a Doogee X5 Pro amin STOCK AOSP van de még ott van a Moto G 2nd gen 4G is,esetleg a Moto G 2015.
2016. márc. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

*E 2015.

Az első válaszolóval is egyetértek,akkor inkább vegyen WP-t arra kevesebb az alkalmazás is kisebb esély van arra hogy telerakja felesleges alkalmazásokkal.

2016. márc. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Androidom van es rafoghato hogy olyan mint ujkoraban


igazabol a legtokeletesebb rendszernek tartom

persze root olva van,

amit nem rootolsz az sajatmagat kinyirja a "biztonsagra" hivatkozva...

2016. márc. 3. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
a gyártók launcherei belassítják a telefont
2016. márc. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Maga a google is tesz ezért, hogy lassuljanak a telefonok, a google alkalmazásai egyre nagyobb igényűek. Ott van egy lenovo telefonom 2 éve még tök jó volt sebessége is teljesen jó volt. Most hiába gyári visszaállítást csinálok, hiába telepítem a komplett romot újra kb 0mb szabad ram van letöröltem a google play szolgáltatásokat, 3x akkora szabad ramom lett hirtelen. Mikor megvettem a telefont még nem volt a rammal gond.
2016. márc. 3. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Azért nem az olcsó hús miatt van ez. Én anno vettem egy S3-mat 160 ezerért, akkor az volt a csúcskategória, és 3 év alatt használhatatlanná vált, és nem az alkalmazások miatt volt. Újratelepített androiddal sem lett sokkal gyorsabb. Most S6-om van, és eddig nem volt semmi lassulás, talán nem is lesz.
2016. márc. 3. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
#7.Igen ez a TouchWiz átka,ezért nem kéne még ingyen se Samsung.
2016. márc. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

-Töröld le azokat az alkalmazásokat, amikre nincs szükséged.

-Töröld le azokat az alkalmazás frissítéseket, amiket nem használsz és kapcsold ki hogy magától frissítsen.

-Rendszeresen töröld az alkalmazások gyorsítótárait.

-Ne tarts több kép/hang/video -t a háttértárban mint amit szükséges.


Néha kapcsold ki a telefont és vedd ki az akkumulátort is pár percre.


Ezeket csinálom és a lassan két éves Galaxy Core Plus még mindig hasonló sebességgel dolgozik mint mikor használni kezdtem.

2016. márc. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!