Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi lenne a megoldás?

Mi lenne a megoldás?

Figyelt kérdés

Üdv!

Következő lenne a problémám, Acer Aspire E13 laptoppal ( áprilisban lesz 1 éves).

1. Hétvégén telepítettem át Win7ről Win10-esre az oprendszert, eleinte működött a touch-pad,használtam is vele, később pedig bedugtam egy usb-s egeret és azóta egyfolytában azt kéri, a touch padomat egyáltalán nem érzékeli.


2. Kikapcsolásnál nem kapcsol ki magától, lefagy a kijelentkezési képernyő és úgy marad általában 10ből 7x


Mit tehetnék vele? Nem vagyok nagy informatikai zseni, úgyhogy a segítő válaszokat nagyon megköszönném!



2016. márc. 16. 15:35
 1/7 anonim ***** válasza:

válasz ki egy lehetőséget!:

1 verzió FN+F9

2 verzió windows 7 visszatelepítése

3 verzió bios reset

remélem tudtam valamennyit segíteni!!

2016. márc. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
nekem ezek a lehetőségek segítettek amit leírtam
2016. márc. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

1. lehetőséget megpróbáltam többször, nekem fn+f7 a billentyűparancs, semmi változás

Nem szeretnék visszatérni win7re, a 3. verzióhoz meg nem értek.

Esetleg más ötlet?

2016. márc. 16. 20:30
 4/7 anonim ***** válasza:
Én vagyok megint Windows 10 cd/pendrive formázd le a merevlemezt és úgy csináld a Windows 10 telepítést
2016. márc. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Megint én

Bios reset: A laptop indulásakor nyomd be az f2 gombot és amikor be jött a bios akkor van olyan választási lehetőség hogy bios reset vagy reset

2016. márc. 16. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Már mint ki kell keresni a biosban a bios reset lehetőséget
2016. márc. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Bios ismertetőt is leírom:

A BIOS az angol Basic Input Output System rövidítése, ami magyarul alapvető bemeneti–kimeneti rendszert jelent, és a számítógép szoftveres és hardveres része közötti interfész megvalósítására szolgál. Fizikailag az alaplapon lévő BIOS, az egyes bővítőkártyákon található BIOS és ezek eszközmeghajtói alkotják a számítógép BIOS-át. Ezek közül az alaplap BIOS-a a BIOS legfontosabb része, mert ez tartalmazza az alapvető konfigurációs beállításokat és hajtja végre a diagnosztikai ellenőrzéseket.


A BIOS-t egy az alaplapon elhelyezkedő integrált áramkör tartalmazza (a régebbi típusokban ROM-ba égetve, később EEPROM, manapság Flash RAM-ban). A BIOS chipjének a kapacitását megabitekben (Mb) mérjük, egy chip általában 1-4 Mb memóriát tartalmaz. Két része van: fix rész, variábilis rész.


Annak érdekében, hogy biztosítsuk a számítógép helyes működését, a BIOS-nak ismernie kell a gép paramétereit, valamint a jelenlegi konfigurációt. Ez az információ egyrészt magába a BIOS-ba van bekódolva (pl. ACPI információk, IRQ routing), másrészt a CMOS RAM (Complementary Metal Oxide Semiconductor RAM) tárolja. Ez egy speciális memória, melynek elektromos táplálását akkumulátor vagy elem segítségével oldják meg. Ez is az alaplapon található. Ennek a rendszernek köszönhető, hogy a CMOS adatai a gép kikapcsolása után sem tűnnek el.



A BIOS feladataiSzerkesztés

◾Hardverek ellenőrzése (POST – Power-On Self Test).

◾Hardverek vezérlőinek betöltése.

◾Rendszerkonfiguráció.

◾Az operációs rendszer merevlemezről, floppyról, SCSI egységről, USB-ről, hálózati kártyáról vagy egyéb tárolóról való elindítása.

◾BIOS interfész biztosítása az operációs rendszer számára.


A BIOS az indítási folyamat során ellenőrzi a hardvert és a különféle perifériákat (POST), és ha hibát észlel, azt valamilyen módon jelzi is a felhasználó felé. Mivel a rendszerindítás során van olyan fázis, amikor a képernyő nem aktív, ezért a hibák jelzése eleinte hangokkal történt (a PC beépített hangszórójának segítségével), rövid és hosszú hangjelzések kombinációjával.[1] Ezek a jelzések nem egységesek, a gyártótól függenek, így ezek értelmezése az alaplap kézikönyvében közölt leírások alapján javasolt. Egyes gépeken a hibákat diagnosztikai LED-ekkel jelzik.[2] Az újabb alaplapokon ezt a rendszert kijelzők alkalmazása váltotta fel: az alaplapra nyolcszegmenses LED-es kijelzőt szerelnek, ami kiírja a hibák kódját számok formájában.[3]

2016. márc. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!