Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Olyat lehet hogy egyszerre...

Bazsko kérdése:

Olyat lehet hogy egyszerre két operációs rendszer van a gépen? Pl. : windows xp, windows 7 ha igen hogy lehet kiválasztani hogy melyik windows induljon a számítógép bekapcsolásakor?

Figyelt kérdés

Az egyik haverom apjától hallottam valami ilyesmit és az xp-n sok dolog csődöt mond...

megpróbálnám azokat win7-en hogy hogy működnének :)


2010. ápr. 3. 17:20
 1/8 anonim ***** válasza:

Igen, lehet. Ha felteszed a Win7-et, akkor betöltéskor lesz egy betöltő, ahol a nyilakkal ki lehet választani az op. rendszert.

De lehet, hogy inkább virtuális gépen kéne kipróbálnod.

2010. ápr. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Lehet, fel kell telepíteni a másik rendszert (Win7) és be kell állítani a boot.init, hogy adjon neked startup opciót. Mondjuk én a Win7-t nem szeretem szal nem tudom hol lehet ezt benne beállítani de az XP-ben belehetet (98, és XP volt egyszerre fenn azt így lehetet). Ha nem találod (neten biztos fenn van valahol hol kell a boot.init megpiszkálni, hogy dual-bootoljon) vagy lehet szedni olyan progit ami majd beállítja (ha már fenn van mindkettő), pl. Acronis Boot manager.
2010. ápr. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

őőő most xp-m van de egy pár játék nem képes működni rajta

amikor vettem a gépem meg a win 7-et javasolták!!

a gépem: http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__egyeb-kerdes..

2010. ápr. 3. 17:39
 4/8 anonim ***** válasza:

17:34-s vagyok.


A játékok nem fognak a Win7-n sem gyorsabban menni amig gagyi a kártyád (bocs de az :S).

[link] - ilyened van ugye?


Ennek a kártyának mindössze 64bit a sévszélessége és nem bírja a terhelős játékokat ( a sok memória jó de ha kicsit a bit sáv akkor nem bírja a sok adatot elég gyorsan írni és belassul). Cseréld le egy erősebbre. Nem kell 1gb, de legyen mindenképpen 256bites, ha emelett van 1gb memóriája az jó de elég 512mb is.


[link] --- 512mb-s minta,

[link] --- 1gb-s minta


Ha vgat lecseréled akkor az nagyon meglódítjamajd a játékokat, ha még mindig lssaú (nem lesz már olyan lassú mint eddig de mondjuk hogy még mindig lassú) akkor a CPU is gyenge (az AMD-k baromi gyengék manapság, unoktesómnak 3gh-s X2-je van és tök lassú, lassabba az én E5200-mnál pedig az is lassú és még sokkal lassabb mint anno a D930-som volt).


Esetleg akkr cseréld le az X2-t egy X4-sre.

Minta:

[link]

2010. ápr. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Visszatérve az eredeti kérdéshez:


Természetesen lehetséges, mindössze egy alapszabály van: mindig az idősebb rendszert (itt: XP) kell először telepíteni, majd utána mellé a másikat, másik partícióra.


Így mindkét rendszer tökéletesen működni fog, kivéve a Rendszer-visszaállítás funkció(tapasztalatból mondom), a két renszer eltérő módszere miatt.

2010. ápr. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Elöttem szólónak: Win7-et rakhat ugyanoda is, a régit (XP) amúgy is bepakol mindennel (program files, documents and settings stb) egy nagy Windows.old mappába tehát semmit sem változtat, hogy melyik partición van a Win7.
2010. ápr. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

őő igazából nem is játékra kell de arra visszatérve megy mindkettő maxon majd olyan fél és egy óra múlva kidob a windows-ba...

azért jó a win 7 mert élesebb a kép és tisztább a hang :)

de ha felrakom pl.: hétfőn a win 7-et is akkor hogy kell kiválasztani hogy melyik windows induljon el??

2010. ápr. 4. 13:07
 8/8 anonim ***** válasza:

A bootup.ini-ben hozzá kell adni egy sort. Ha az nem megy akkor az Acronis Boot manager csinál neked satartupot (bár nekem legutoljára simán ment a bootselect csak új telepítés után, viszont az unokatesómnak nem...)


A kép elméletileg a vga driver miatt szebb (mármint élesebb, esetle monitor driver lehet újabb). Viszont ha vga kábelt használsz akkor esetleg válts DVI-ra (ha van rá mód, ha a vgadon van DVI akkor adtak hozzá kábelt is), mert az sokkal élesebb képet add (ez csak úgy mellékesen mondtam, hátha fontos).

2010. ápr. 5. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!