Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Azt jelzi a rendszer tele van...

Shepard0925 kérdése:

Azt jelzi a rendszer tele van a partíció de elvileg lennie helynek rajta, mi lehet?

Figyelt kérdés

Azon a partíciómon amin a Windows van (C) folyamatosan problémázik a hellyel a rendszer. (Lényeg: semmi sincs a C-n csak a Windows illetve pár kis progi) Jelen helyzet szerint 4 giga szabad hely van rajta, legalábbis ezt mondja nekem.

viszont ha megnézem ténylegesen mennyi adat van rajta akkor az derül ki hogy, lennie kéne rajta 10 gigának.... Hol lehet az a maradék 6giga? Nem először fordul elő hogy ezt csinálja... volt hogy minden jel nélkül hopp, megvolt ez a 6 giga....


Gyanakszom arra hogy lefoglalja magának a frissítsek miatt a windows azt a helyet, mert folyamatosan jelzi a language packok frissitésének lehetőségét, amit nyilván nem fogok felrakni. Ezen kívül ötletem sincs már... nem tudok rájönni.

(igen rejtett fájlokat látom, igen csináltam már lemezkarbantartásokat, töredezettségmentesitést, vannak cleaner progik a gépen.)


2016. jún. 6. 00:04
 1/3 A kérdező kommentje:
lennie kell helynek rajta*. Bocsi az elírásért.
2016. jún. 6. 00:07
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez normális, az adattárolás jellegéből fakadóan az adatok a tényleges méretüknél több helyet foglalnak. Adott méretű blokkokban vannak, és egy blokk (cluster) akkor is foglaltnak számít, ha csak félig van.


Valamit találj ki, hogy több helyed legyen. Méretezz át partíciókat, takaríts cache fájlokat, naplókat, és a többit. Tartós megoldás úgy méretezni a partíciót, hogy mindig legyen 10-30 giga szabad hely, akkor van mozgástere.

2016. jún. 6. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Lapozófájl, hibernálás.
2016. jún. 6. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!