Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen laptopot vegyek egyetemre?

Milyen laptopot vegyek egyetemre?

Figyelt kérdés

Ősztől a BME-GPK-n fogok tanulni, gépészmérnök vagy mechatronikai mérnök szakon (még nem tudni melyikre fognak felvenni)


Szóval a kérdésem: milyen laptopot vegyek?


Szempontok: gyors legyen, fussanak rajta szépen a tervezőprogramok, meg az egyéb szükséges programok, bírja sokáig az akksija (!!!), meg úgy maga a laptop bírja hosszútávon több évig, illetve azért néha játszani is szeretnék rajta (nem bánnám, ha a legújabb fifa elfutna rajta...)


Olyan 250-300 ezret tudnék rászánni



2016. jún. 29. 21:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ez teljesen rendben van.

[link]

A bolt gyors és korrekt,én többször is vásároltam innen.

2016. jún. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ!


Valóban jónak tűnik... Engem a Lenovo zavar csak, már többször hallottam róla rosszat :))


Nem szempont ugyan a márka, de személy szerint a HP a kedvencem, bár nem feltétlen maradok annál

2016. jún. 29. 21:36
 3/13 |Orfeusz| ***** válasza:

Szia!

Ősztől én is a BME mechán fogok tanulni :) Most vettem laptopot is, talán tudok segíteni.


Fontos, hogy sokáig bírja, ezért szokás üzleti gépeket venni, mert azok sokkal jobban össze vannak rakva és jobb anyagokat használnak. Nekem a prohardveren segítettek választani, és egy Fujitsu A556G lett a nyerő. Tényleg nagyon jó. 216e volt, neked több is belefér.


Szerintem Te is kérdezz egyet prohardveren, nagyon jó tanácsokat adnak.

link: [link]

Ragaszkodj a matt FullHD IPS kijelzőhöz, mert ez nagyon megéri. A FHD már csak azért is kell, hogy érdemi munkát tudj rajta végezni, legyen elég asztalterület. A többiben meg majd segítenek.


off: írd már meg privátban hogy miből érettségiztél, hány pontod lett :)

2016. jún. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Uram isten, ennyi pénzért nagyon nem lőhetsz mellé :D

Én most kezdem a 4. évemet, 140-ért vettem anno a laptopot: i3, 8GB RAM, meg valami nVidia kártya de már a GTAA4 sem indul el rajta, ellenben 3D tervezőprogramok tökéletesen futnak rajta.

2016. jún. 30. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:

Én is a BME GPK gépész szakán tanulok.

Tavaly egy ASUS N551JW-CN067D laptopot vettem és imádom. Tökéletesen működik, az aksija nagyon jól bírja órákig, szerintem gyönyörű, gyors és a CAD programok is simán elfutnak rajta és nagyon szép a grafikája. ( Elfut rajta a FIFA :D ) Ja és az általad írt árkategóriában található.

De egyébként ha 250ezer Ft felett keresgélsz, ez kb. mindegyik laptopra jellemző lesz.

A legfontosabb a minél erősebb CPU (egy 2 magos és 3 GHz-nél erősebb proci már bőven megfelel minden ilyesmire), aztán a RAM (legalább 4 GB, de ha már meg van nyitva a böngésződ, a tervező programod meg a torrent fog kelleni az a 8 GB...). És nem utolsó sorban a GPU! Egy erős videokártya nagyon jó dolog, ha még játszani is szeretnél rajta.

2016. jún. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Kérdező, én pont HP-t nem vennék, Lenovot meg igen..


Legutóbb hozzád hasonló cipőben járó lányt beszéltem le HP-ről, ennek ellenére mégis megvette és ahogy jósoltam tönkre is ment.. HP-ból vannak igazán jó gépek, de azok 450k környékén kezdődnek..


Lenovo-ból pedig könnyen lehet jót venni, ha arra figyelsz, hogy olyat válassz amit az IBM szervizel.. T, W stb. szériákkal nehéz mellé lőni, bár ahhoz még egy kicsit hozzá kell tenni ha újat szeretnél..


Azonban jó hír, hogy sok helyen lehet venni olyanokat, amelyek fél évig ki voltak állítva, majd felújítva (ezeket jóval olcsóbban adják)...

2016. jún. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Válassz olyat amilyen neked tetszik, a te elvárásaidnak megfelel. Ennyi pénzért nem lősz mellé, meg fog birkózni a a tervezőprogramokkal. Én azt mondtam Intel/Nvidia párosítást válaszd, (de kinek mi) és ha teljesítményre mész akkor a processzorok számánál ne az U-s végződésűt hanem az M, H, HQ és ilyesmi betűkkel rendelkezőt nézz. De ha annyira fontos az akksi idő hogy mehet a teljesítmény rovására akkor az U-s végződésűt válaszd.

Márkában is azt válaszd ami szimpatikus, de a Lenovo-t semmiképpen sem ajánlom.. amik közül válassz az inkább legyen HP, Asus, Dell, esetleg még Sony.

2016. jún. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Az U-s procikkal sincs egyébként semmi baj. Nekem egy Acer E5-571G-m van, most lesz 2 éves, 170 000-ért vettem (szintén BME-GPK-ra jártam amúgy). i5-4210U, nVidia GT540M, 4 GB RAM. Főleg a memórián érzem néha, hogy kevés, meg egy SSD-t elbírna még, de a teljesítményével nincs gond alapvetően. Tervezőprogramok elmennek rajta szépen (egész nagy összeállítások is voltak megnyitva, mert első munkahelyemen is ezt használtam egy ideig), néha még a GTA5-öt is tolom rajta picit :D Teljesen élvezhető is, pedig csak poénból raktam fel.


Egy komoly hátránya van, olyan, mintha tejfölösdobozból lenne, szóval a strapát biztos nem bírja. Ez nekem azért nem volt lényeges szempont, mert alapvetően "asztali" gépnek vettem, csak a szakdolgozatom miatt kellett hordoznom párszor.

2016. jún. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

[link]


Most ezzel szemezek, megérné?

2016. jún. 30. 23:40
 10/13 anonim ***** válasza:
Amit linkeltem abban erősebb a VGA és valahogy az anyaghasználat is jobbnak tűnik.
2016. júl. 1. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!