Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Egyetemre mi alapján válasszak...

Egyetemre mi alapján válasszak laptopot/notebookot?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ahogy fent írtam, az egyetemhez kellene egy gép (orvosihoz valószínűleg, szóval hosszú időre). Mire figyeljek oda a választásnál? Milyen márkák a megbízhatóak? Továbbá hol nézzem, hogy a legjobban járjak?

Egyáltalán nem vagyok tájékozott a számítástechnikában, nagy szükség lenne a tanácsaitokra.

Előre is köszönöm a válaszaitokat! :)



2015. jún. 25. 16:19
 1/2 anonim ***** válasza:
Egyetemre a Macbook Air a legjobb választás. Főleg ha hosszútávra tervezel.
2015. jún. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Attól függ, mennyi a keret. Ha az almánál maradunk, - személyes vélemény - ár-érték arányban a 2016-os MacBook talán a legjobb, a Pro szériából csak a legnagyobb modell "igazi" Pro ami meg nem kevés pénz (900.000 Forint) Mac-et inkább Video-, illetve Audioszerkesztésre válassz, ha ilyennel nem foglalkozol, akkor - és még egyszer mondom, csak személyes vélemény, ha valakinek más a tapasztalata, akkor javítsatok ki, az Apple-fanatikusok és a mániákus Apple-gyűlölők hagyjanak, kérem őket - inkább egy masszív Dell vagy HP, pár éve a Toshiba-t ajánlották még, nem tudom, hogy most milyenek. Lenovo-t - személyes tapasztalat - kicsit keserű szájízzel ajánlom, alapvetően nincs vele gond, nálunk 3 darab járt, szerethető volt/van mindegyik, de a szervize macerás. Borzasztóan. Acer, Asus, Sony, Samsung (a Samu gyárt még egyáltalán laptopot? :D) személyes tapasztalat nincs, de alapvetően mindegyik nagy gyártónál vannak jó és rossz szériák/modellek, mielőtt az ember megveszi a laptopot, érdemes utánaolvasni. A legjobb árak tudomásom szerint a májszoft pont hu - n vannak (asszem, ha linkelem, azt törlik). Vissza az Apple-re: Az Air-t nem véletlen nem említettem, azt kezdi kinyírni a cég, ha hosszú távra kell, akkor Pro vagy a 2016-os MacBook (a 2015-ös széria nem lett annyira jó, azt inkább ne).

Ha magad szeretnél választani, néhány jó tanács:

A proci legalább egy i3-as legyen, de az i5 vagy az i7 se rossz, ha teheted, 6. generációsat (core iX-6XXX modellek) (AMD-ben nem vagyok annyira otthon, ott szerintem az A8, A10 és FX sorozat)

A RAM (vagy memória) mérete legyen 8 GB (esetleg több), hidd el, meghálálja a gép.

A kijelzőből az IPS-nek nagyon szépek a színei és a betekintési szögek is jobbak, de az nem kötelező, tesóm HP-jában egy TN paneles van, elég jó, azt kell, mondjam.

Kijelző felbontása, megint, ha teheted legyen FullHD (1920×1080) vagy nagyobb, ha napi szinten sokat hordozod, a 13 vagy 14"-os a legjobb (11-est nem ajánlok napi munkára semmiképp), ha inkább csak ingázás miatt kell (sokat áll az asztalon, ágyadban) akkor a 15"-os még jobb (én pl. suliba - gimi - hordok egy 14-est, nekem az az aranyközépút a hordozható és az elég nagy között). 17"-os laptop gaming-re ajánlott (vagy ha tényleg csak az asztalon ül, ritkán mozgatják).

Egy basic dedikált VGA is jól jön néha, abból nVidia fronton GT(X) 940 vagy a felett (a 920-as ugyan erősebb, de nem sokkal, mint az integrált intel vagy AMD, ami a processzorban van) AMD fronton egészítsen ki valaki, azt most így nem vágom hirtelen.

Nagyjából ennyire kell figyelni, lehet hogy elsőre bonyolultnak tűnik, ha mondasz egy árat, meg, hogy ténylegesen mire használnád, mik a fontosak neked, nézek párat, ami jó lehet.

Na ez egy kicsit hosszúra sikerült, remélem, tudtam segíteni.

2016. jún. 27. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!