Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen laptopot vegyek egyetem...

Finalman kérdése:

Milyen laptopot vegyek egyetemre, fotózáshoz?

Figyelt kérdés

Szeretnék beruházni egy új laptopra, mivel egyetemre is szükségem van (gazdaság), meg egyenlőre hobbi szinten, de szeretnék komolyabban is foglalkozni fotózással, így utómunkálatokat el kéne végezni a gépen. (Persze otthon egy asztali is van). Ezek mellet árajánlatok elkészítésére is alkalmas gép kéne és fontos, hogy az aksi sokáig bírja(min.6h). Játékra nem lenne használva.

Nézegettem MacBook Air-t is, tetszik(op.rendszer, kinézet, iPhone-om van szóval kompatibilis), de az ára lehervaszt.

Most ezeket nézegettem:

- [link]

- [link]

További javaslatot, kritikát, igazából bármit meghallgatók mert elég tanácstalan vagyok. A Mac ára lenne max. (első kitűzés 200.000 volt).

Továbbá jó pont, ha

fémházas, esetleg megvilágított billentyűzet, kártyaolvasó, jó aksi.

Illetve szerintetek nagy hülyeség SSD-s gépet venni? Van egy 1TB külső merevlemezem, szóval minden azon lenne.

Köszi előre is, remélem mindent leírtam. :D



2015. jún. 4. 01:04
1 2
 1/12 ThodEE GoD ***** válasza:

Ehhez mit szólsz? [link]


Egyébként az SSD jó dolog nekem a 6-éves laptopomat újra használható sebességűvé varázsolta :)

2015. jún. 4. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
A link csak az akciós termékeket hozza be. Melyikre gondoltál? :)
2015. jún. 4. 09:20
 3/12 A kérdező kommentje:
Megnyitotta :D Visszavonom.
2015. jún. 4. 10:45
 4/12 anonim ***** válasza:

szerintem jók a Macek, én évek óta csak azt használok, nem volt gondom velük - bár állítólag már a Win se olyan, mint az XP idején volt, mikor én váltottam, de ma már nem állnék vissza PC-re, mert a Mac mindenben megfelel. mióta megvan az első MacBookom, azóta nincs asztali gépem.


nekem első generációs 11" MacBook Airem volt, 1.6-os C2D procival és 4GB RAM-mal, simán lehetett vele RAW képeket is szerkeszteni gond nélkül, ennél meg ma már csak nagyobb teljesítményűt kapsz.


MacBook Air vékony és könnyű, ami sokat számít, ha hurcolod. ha spórolni akarsz rajta, akkor érdemes lehet elgondolkozni használton is, úgy jóval olcsóbbak a régebbi modellek, amik még mindig ugyanolyan jók lehetnek.

2015. jún. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Akkor azt tanácsolod, hogy nem muszály egy Prora beruháznom(használtan), elég lenne a fent említett Air is? Eléggé vérszegenynek érzem azért:)
2015. jún. 4. 13:31
 6/12 anonim válasza:
az egy dolog,hogy te minek érzed de a macek nem összehasonlithatoak a win es gépekkel. nagyon nem.. mivel os x-re vannak optimalizálva a programok ezért egy általad emlitett "vérszegény" air is vigan elfuttatja neked. nézz utána mennyi különbésg van az alap 13" air és alap retina mac pro között.. elenyésző amit ha csak nem renderelsz 10filterrel egy 30perces videót a büdös életben észre sem fogod venni. ahhoz emg,hog mg most amatőr szinten utómunkálatokat végezzél kezdésnek kiváló egy tavalyi air. szóval.. ha pedig sajnálod rá a pénzt vagy nincs akkor ne vegyél macet.
2015. jún. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

akkor utolsó kérdés...

a 4GB-os memóval és 128Gb SSD-vel felszerelt az jó választás? 319.000Ft-ért (új)

vagy érdemes lenne 8Gb memóval venni ami 350.000Ft

2015. jún. 6. 13:44
 8/12 anonim ***** válasza:

Mivel bővíteni nem tudod, RAM-ból érdemes a minél több, mert minden program főleg a RAM-ot eszi először. Hogy SSD mekkora kell neked, az csak tőled és a szokásaidtól függ, hogy mennyi mindent akarsz a gépen tárolni, illetve a gépre letölteni. Ha lehetőséged van és tudod is magad tartani hozzá, hogy mindig leszedd, amire már nincs szükséged, akkor elég lehet a 128-as SSD is. De ha nem vagy rendszerető és nem üríted le rensdzeresen, akkor a 128 GB viszonylag hamar megtelhet. Nincs az a háttértároló, amit ne lehetne megtölteni.

Ha sokat fényképezel, akkor jó támpont lehet, ha megnézed, hogy pár nap/hét alatt mennyi fényképet csinálsz (mondjuk egy nyaraláson, vagy kiránduláson), amikor intenzívebben fotózol. Ez nem árt, ha mind elfér a gépen - meg persze számolj azzal is, hogy az OSX, programok, stb mind helyet foglalnak. Mennyi filmet, zenét, egyebet akarsz még tartani rajta.


A teljesítményt illetően ne kockáztass, menj biztosra. Pakolj fel egy rakás fotót, videót, egyebet, amivel dolgozni akarsz és vidd el egy Apple boltba, ahol vannak demo gépek és kérd meg, hogy kipróbálhasd, hogy a kiválasztott Air mennyire könnyen/nehezen boldogul velük. Úgy tudom, hogy általában Photoshop és Lightroom is szokott lenni rajtuk, vagy tudnak rá tenni, úgyhogy ez sem lehet nagy gond. Persze az eladó győzködni fog, hogy fotó/videó szerkesztéshez ne Airt vegyél, mert az szar és a Pro fogja csak győzni, hiszen azt drágábban tudja eladni neked és abban igaza is van, hogy ha van rá pénzed, akkor azzal jobban jársz. De mindenképp próbáld ki vásárlás előtt, hogy neked elég-e az Air teljesítménye, vagy sem. Ne hidd el bemondásra senkinek se azt, hogy igen, se azt, hogy nem.

2015. jún. 7. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
És azzal is számolj az SSD méreténél, hogy egyik operációs rendszer sem szereti, ha nagyon kevés a szabad hely, úgyhogy nem szerencsés az SSD-t csurig tölteni, mert attól az egész rendszer belasulhat, vagy akár instabilabbá is válhat.
2015. jún. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A legújabb, idén bejelentett MacBook nem biztos, hogy szerencsés választás fotózáshoz, mert kisebb a teljesítménye és csak egy csatlakozó van rajta. Ez táp és minden más is egyben, így akár vinyót, akár kártyaolvasót, vagy bármi mást akarsz rádugni, ahhoz már egy külön adaptert kell használnod, így több dolgot cipelhetsz hozzá külön.

Az eddigi MacBook Air családon két oldalt van 1-1 USB3, meg egy ideje Thunderbolt is, ami szintén elég hasznos csatlakozás, így minimum 2-3 eszköz ráköthető közvetlenül. A 11" Air akksija kisebb, a 13"-os tovább bírja és van benne SD kártyaolvasó is, így nem kell külön kártyaolvasó, ha SD-s fényépezőgépet, videókamerát használsz.

A retinás MacBook Pro-k előnye a nagyobb felbontású képernyő és a nagyobb teljesítményű processzor, meg a komolyabb videókártya mellett, hogy az ugyanúgy 2xUSB3 mellett Thubderboltból is 2 van, meg egy HDMI. Így például akár három külső monitort is meg lehet hajtani akár már egy 13" retina MacBook Pro-val. Viszont jóval vastagabb és nehezebb is, mint egy Air.

A nem retinás MacBook Pro úgy látom, hogy már meg is szűnt, úgyhogy már nem is nagyon kapsz belőle újat. Ez vastagabb és nehezebb is volt, mint a retina MacBook Pro, mert eredetileg még HDD-vel működött, aztán már SSD-vel is árulták. Legfontosabb különbség, hogy még volt benne DVD és LAN csatlakozó, ami lehet szempont, ha te szoktál DVD-t írni, vagy ha sűrűn kell vezetékes netet használnod. Az újabb gépeknél már mindkettő csak külön eszközzel működik USB, vagy Thubderbolt csatlakozáson keresztül.

2015. jún. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!