Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Minden KÉPET és VIDEO, valamin...

Minden KÉPET és VIDEO, valamint Word és Excel fájlokat eltüntettek és pénzt követelnek, mit tehetek?

Figyelt kérdés

Minden személyes képeket átváltoztattak és minden Video és Word és egyébb adatokat el, azaz, átváltoztattak, egy össsze vissza szám és betű kodokal bombázott halmazzá a kiterjesztésük a legtöbb esetben ".CEBER" utána néztem a vissza állítások lehetettlenek, azaz végleg elvesztek azok számára, ha csak nincs valahol másolat...

(CD-DVD) ha csak már azok is nincsennek megfertőzödve, azaz fertözötten le mentve, mert akkor az állandó körforgásal, állandó fertőzést vissztek vissza a gépetekre...

A külömböző vírus avagy Spy hunterek, nem sokat nyújtanak, mivel azok csak kijelzik esetleg a vírust, ami állításuk szerint nem is vírus, hanem egy nyilvánosan müködtetett zsarolási módszert alkalmazva, arra akarnak rá venni, hogy regisztrálj és fizess elő a programjaikra és így majd védetté válsz... Azaz havi szinten vagy éves szinten tejeltettnek...

A képeid vissza kapását is ehhez kötik, hogy fizess értük, amire ugye bár, X-et vethetsz, csak úgy, mint a pénzedre. Tulajdon képpen ezen kém és egyébb programokat írtó és felügyelő cégek és alkalmazottjai terjesztik ezen vírusokat, arra jutottunk.

Képeiteknek és egyébb adataitoknak annyi, nem beszélve azon időt, amit ezen tetteik nyomai eltakarítására kell fordítanotok...


2016. júl. 16. 15:27
 1/7 tabaki ***** válasza:

Semmit.

De mire szolgált a kérdés, ha meg is válaszoltad magadnak?

2016. júl. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én kivenném és elraknám a hdd-t hátha később vissza lehet szerezni az adatokat
2016. júl. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Menj el sörözni a haverokkal, és újíts be egy barátnőt! Az ilyenkor segít.
2016. júl. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

De legalább megtanultad, hogy az egy adat nem adat, bármikor elveszhet. Érdemes két-három különböző helyen és eszközön tárolni mindent.

Szallagos mentés évi pár dollár terabyte-onként, neten van pár cég. Vagy a sima felhő sem olyan drága(drágább, de cserébe nem kell órákat várni, hogy visszakapd az adatokat

2016. júl. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
80%
2016. júl. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Üdv...


Hát Köszi válaszokat, a negatívokat is...;)


5/5 Köszi a linket végig zongoráztam, de eredménytelenűl.


Elöszőr a "PC Scan & Repair by Reimage"-el probálkoztam én is, de az csak annyit enged ingyenesen, hogy a gépen felderítést Scannelést végzi el, talált is 3 "system stabilitási" problémát, valamint 38 további veszály forrást...

Mivel mást nem tudtam vele kezdeni,így jött a "Spy Hunter4" de az semmit nem talált. Majd Jött a "Malwarebytes Anti-Malware" ez viszont talált 17db veszélyes fájlt vagy valamit, pirossal ki jelezve, azokat ki is töröltettem vagy leszedte, már nem emlékszem...

Majd jött az "ESET Smart Security azt töbször is le futtattam, mert regisztráció fejében igaz és 30 napos proba verziósat engedet, így azzal is meg probáltam, de semmit sem talált. (3h45" volt míg végzett, igaz Egyénivel kerestem végül, de semmi... Viszont a PC Scan... Az továbbra is ugyan annyit jelzet ki pirossal, mint a Malwarebytes Ati... álltal és elözőleg (eltávolított 17db) dolgok után is...

Nem tudom van-e értrlme még probálkozni, hogy le szedjem a .CERBER (vírust) vagy mit tudom én minek is nevezzem, mert olyat is olvastam, hogy ez nem is nevezhető vírusnak, mert "ez egy zsaroló program"...{:(

Most még arra lennék kíváncsi, hogy ezután van-e még értelme probálkozni és van-e esély arra, hogy valami fájl vissza állító progival, vissza tudok-e még pár képet dokumentumokat állíttatni, annak ellenére, hogy a.CERBER még valószínüleg nem törlödött le a gépemről...?

Egyébként én Szerintem nem Spam és nem is .pdf fájl megnyitása után azaz nem emlékszem, hogy az e-mailjeimben lett volna a Spamokban levél vagy nyitottam volna meg pdf-et. Mint ahogy ez az oldal [link] is hivatkozik rájuk...

Én éppen a gépemre az "ACER" hivatalos oldalárol kaphattam, mikor a Windows újra telepítése után a Drivers-et töltöttem le, amik .ZIP be vannak csomagolva és az egyik már nem is emlékszem melyik driverhez a .ZIP mappát ki csomagoltattam és ekkor már is minden kiterjesztés és fájl elnevezés és kiterjesztés egy nagy katyvasztá alakúlt át... Szóval nekem biztos, hogy nem e-mail, Spam vagy .pdf fájlal kaptam meg. Ha csak nem rejtözködik és késleltetve van a vírús... ?

De határozottan állíthatom, nem volt egyik eemény sem, mert még a gép frissen volt telepítve és még nem is nyitottem meg ilyen dolgokat meg...


-Elég szomorú, hogy egy újjonan vásárolt géphez, nem adnak sem Windows, sem a drivers-hez CD vagy DVD telepítőt. Én legalább is ilyt a Laptop dobozzában nem kaptam hozzá, csak egy ACER-es CD Lemezt, amirő kiderűlt, hogy egy .pdf-es ACER Redme-s semmi, amin semmi sincs csak egy sima dokumentum, amin szépen rajta van az ACER felirat, de azon kívűl semmit sem tartalmazott a CD.

A másik, hogy "LINUX"-os gépként vettem, de az sem volt benne a csomagban, akkor miért hírdetik úgy egyáltalán...?

Mondjuk ami rá volt telepítve, azt le is túrtam róla, mert a Windowsal kellet volna a gép is, de így árúlták a Tesoban...

2016. júl. 17. 17:40
 7/7 A kérdező kommentje:

RECUVA egy próbát megér, de csak elözöleg törölt .jpg-et állít vissza főleg csak, abból is olyat, amik főleg a netről le töltött képek voltak és később törlésre kerültek, azaz még a .CERBER elötti idökből.

A többit fogva tartják, tartja a .CERBER... :(


További sok sikert...


Ui...

Ne fizzessetek senkinek semmit.

Ne etessetek patkányokat !

Lakjanak jól kaliumal.


[link]

2016. júl. 17. 20:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!