Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mitől lassulhatott be a rendszer?

Mitől lassulhatott be a rendszer?

Figyelt kérdés

Üdv, egy viszonylag új gépem van, i5 proci 5200U széria, Nvidia 920M videokari, 16GB ram, DELL notebook.

Pár napja rettentően belassúlt a rendszerem. A rendszer maga is lassú illetve a böngésző, de még a 120PFS-en futó játék is csak 1-7 között indult el.


Külön érdekesség, hogy a feladatkezelőben (Ja igen, win10) a rendszer NINCS leterhelve.


Valami brutális vírusra gyanakodtam, de a Nod32 és a a Kaspersky sem talált semmit, így végül miután futó rendszeren mindent megpróbáltam systemrescue Cd-vel is próbálkoztam, ugyan csak Nod és Kaspy verziókkal, de azok sem jutottak többre.


Végigfuttattam egy Rendszertesztet is, Proci, memória, HDD, elvileg minden rendben.


A többnapos szenvedésem vége az lett, hogy ma újra telepíttem mindent. Brutálisan leformáztam az egész mervlemezt és feltettem a win10-et.

Ez sem segített. Már csak az illesztőprogramokra tudok gyanakodni...


Valakinek hasonló probléma?

A probléma megjelenése előtt csak Chrome bővítményeket telepítettem, azokra gyanakszom, de már nincsenek meg, reinstall után pedig ugyan úgy lassúra váltott a rendszer. BurnaAwareFree programot frissítettem, egyedül annál szúrtam ki furcsaságokat, Nod32 szerint többször is megpróbált kéretlen alkalmazást futtatni rendszerindításkor, de a Nod a több próbálkozást "törléssel megszakítottnak" írja. Vagy 5-6 ilyen próbálkozás votl és mind ugyan azon a napon max 1-1 perc eltéréssel. Lehet, hogy végül az tudott valamit bejuttatni amit SEMMILYEN antivírus, antispy anti Malvere nem lát? Nod és Kaspy mellett ilyen eltávolítókkal is próbálkoztam sikertelenül.


Kétségbe vagyok esve. :( Napok óta szenvedek vele és nem tudok rájönni mi a gond...

Szégyenlem magam.



2016. júl. 16. 21:23
 1/4 Dongaben ***** válasza:
Első lépésben tiltsd le a Windows frissítéseket...
2016. júl. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Egy Windows frissítés okozhatja a problémát? Wind 10 Pro-m van, nem Insidert használok.

A néhány nap alatt pedig 1 frissítésem volt, de azután még jól ment a rendszer.


Közben tovább olvasgattam, de nem jutottam sokra.

[link]

2016. júl. 16. 21:45
 3/4 anonim ***** válasza:
Malwarebytes lefuttatását ajánlom.
2016. júl. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ment a + de sajnos ú sem talált semmit... :/
2016. júl. 17. 14:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!