Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen eséllyel tud egy...

Milyen eséllyel tud egy önképzett webfejlesztő elhelyezkedni egy cégnél? Mennyire hátrány a diploma hiánya?

Figyelt kérdés
+ Kiváló angol nyelvtudással (Középfokú angol nyelvvizsgával)
2016. júl. 16. 23:36
 1/1 anonim válasza:
Véleményem szerint nehezen sajnos, én pár multinál húztam már az igát és eddig egyetlen egy sráccal találkoztam akinek nem volt diplomája.. Én ugyan rendelkezem ilyen papírfecnivel, de szerintem nevetséges hogy a legbugyutább feladatkörök ellátásához is megkövetelik a felsőfokú végzettséget a nagyobb cégeknél. De amúgy relatív. Sajnos szerintem a legfőbb hátrány az az, hogy egy állásinterjún nem feltétlenül tudod megmutatni a tudásodat és a szakértelmedet, habár én voltam olyan helyen ahol szakmai jellegű megoldandó feladat és még IQ teszt is volt a többkörös interjú során. A diploma meg azért csak elárul olyan szempontból valamit az emberről, hogy elvégzett valami felsőfokú iskolát.. Az angol nyelvtudás jó, de még egy nyelv mindenképpen kellene mellé, mert ezt szintén a multikultiba csöppenés alatt kezdtem megtapasztalni, hogy a jobb cégeknél az emberek 60-70%-a két nyelven simán beszél. Persze lehet állásod 2 nyelv nélkül is, de versenyképességi szempontból szerintem optimálisabb a két nyelv, vagy inkább a három, főleg diploma nélkül. (én most kezdem majd a németet harmadikként...örvendek neki, de a cég megköveteli) Persze ezekről már nem feltétlen kell papír, de simán letesztelhetnek. Nem tudom pontosan mit értesz webfejlesztő alatt, de én most az IT szektorban dolgozom Budapesten, és még itt is rendkívül éles verseny van a fejlesztői helyek betöltéséért, úgyhogy releváns szakirányú végzettség nélkül nem tudom mennyire reális egy fejlesztői pozi, ha alkalmazotti létben gondolkozol. Ne érts félre én se vagyok ilyen papírember, szerintem csakis a szakértelem számít,nempedig a végzettség ilyen szempontból de a munkaerőpiac kegyetlen hely.
2016. júl. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!