Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért nem tudom egyik Windowst...

Miért nem tudom egyik Windowst se felinstallálni viszont bármilyen linux felmegy a gépre?

Figyelt kérdés

Hello!

Adott egy Lenovo Ideapad Z710 modell, harom evig kitunoen mukodott majd egyszercsak mikor felebredtem reggel es bekapcsoltam, BSOD-t kapott a gep es kiirta, hogy "DPC_WATCHDOG_VIOLATION", ujraindult es onnantol nem toltotte be a windowst, Windows 8-rol van szo es tudjatok mikor elojonnek azok a kis pottyok es mennek korbe-korbe, na akkor két-három pöttynél mindig lefagy.

Próbáltam utána ujrainstallálni a gépet mindenféle windowssal, win7, win8, win 8.1, win10 de egyikkel se sikerult. Mindig két pöttynél befagyott az installer es varhattam orakat is, semmi nem tortent. Probaltam mar minden letezo modon amit a googlen talaltam, uefi, legacy satobbi ezekkel is szorakoztam mar, egyszeruen mindent kiprobaltam.

Utána megelegeltem az egeszet, letoltottem az Ubuntu Linuxot es azzal tokeletesen mukodik a laptop /Ubuntu 16.04 LTS/ .

Linux Mint is siman felment, minden linux siman mukodik vele, az installerek se akadnak be, de amint barmilyen windowst szeretnek felinstallalni akkor lefagy az egesz. Mi lehet a megoldas?

Szerk.: Probaltam mar a Hard Disk, RAM cseret is, nem javitott rajta semmit. Komolyan, ami googlen van mindent probaltam mar.



2016. aug. 3. 09:16
 1/7 anonim ***** válasza:
41%
2016. aug. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Itt nem irjak le a megoldast, ugyanis NEM TUDOM feltelepiteni a windows egyik verziojat se tehat nem tudok atallitani semmit, driver leven hogy FORMATozva van a HDD nincs a szamitogepen...


egyszer kiirta nekem ezt a hibat es a BSOD utan soha tobbe nem toltotte be a windowst, mindig lefagyott...

utana formatoztam a HDDt de nem ment fel ra egyik windows se, viszont mindegyik linux mukodik tokeletesen... viszont nekem a windows kene.

2016. aug. 3. 15:01
 3/7 anonim ***** válasza:

[link]


A lényeg, hogy valószínűleg(?) az egyik hardver elem firmware-je már nem támogatott, így azt érdemes upgrade-elni.

2016. aug. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
De hogyan upgradeljem, ha nem tudok belepni/felinstallalni windowsba, hogyan mukodik ez?
2016. aug. 3. 20:44
 5/7 anonim ***** válasza:
Mire van formázva a merevlemez? FAT vagy NTFS? Ez ugyanis egyáltalán nem mindegy.
2016. aug. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
ENNEK SEMMI KOZE A MEREVLEMEZHET. Raktam mar a laptopba 1 terras merevlemezt is, arra se ment fel a windows, csakis a linux utana raktam en bele 500 gigas lemezt is teljesen masikat azzal is csak a linux ment utana raktam bele egy 2 terrasat azzal is csak a linux mukodott, VISZONT EZEKRE A LEMEZEKRE MAS SZAMITOGEPEKEN SIMAN FELMEGY A WINDOWS BARMELYIK VERZIOJA..... Megorulok, nagyon fontos lenne most ez a laptop, ez nelkul nem tudok meglenni a munkam miatt.
2016. aug. 4. 14:21
 7/7 Tom Benko ***** válasza:

Linux has the power... >:)

Próbáld valami régebbi winnel, esetleg egy livecd-vel megnézhetnéd, hogy nincs-e teleszemetelve a MBR, ha Legacy a BIOS, illetve az efishell UEFI esetén. Főleg az utóbbi lehet esélyes, mivel a Linux saját shellt épít, a winét békén hagyja, tehát ő maga be tud jelentkezni, a win meg látja a saját régit, arra próbál építeni, és ha az van elszabva, akkor jön a winnél szokásos telipelus.


Amúgy, ha nem vagyok indiszkrét, milyen munkához kell a win feltétlenül?


(Meg egy grammarnazi: a terra a föld, a mértékegység a tera. Egy 'r'-rel.)

2016. aug. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!