Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Svchost. Exe miért eszi a...

Svchost. Exe miért eszi a memóriát?

Figyelt kérdés
több, mint 3gb-ra is felugrik néha (a 4ből) a gép teljesen használhatatlan miatta

2016. aug. 4. 17:21
 1/8 redghost ***** válasza:
Lehet hogy gyilkolja egy automatikusan indulo progi ami a hatterbe fut,vagy egyszolgaltatás.De lehet az is hogy virust kaptál.
2016. aug. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Frissen újra rakott gép, konkrétan alig volt még használva és csontra le lett formázva, hogy tudom megnézni mi az ami cseszteti? Így látszólag nem fut semmi, először azt hittem a chrome kínlódik mert más nem ment a gépen, de újraindítás után vártam egy kicsit és megint felugrott pedig nem indítottam semmit.
2016. aug. 4. 17:33
 3/8 anonim ***** válasza:

Ellenőrizd a pc-t malwarebytes antimalware-el,mert lehet vírus is okozhatja,de ha nem a vírus akkor a windows update miatt van

Így Kapcsolhatod ki(a windows update-et):

Futtatás-->services.msc-->keresd meg a windows update-et (a lista végefele lesz)-->Jobb klikk-->leállítás

Utánna:jobb klikk--> tulajdonságok-->lenyitod azt a pikulát ott kiválasztod h. letiltás vagy valami ilyesmi-->alkalmaz

2016. aug. 4. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
vírusírtót lefuttatom, de update nem ment nekem is első ötletem az volt, bár annak se kéne ennyire lehúzni, mert teljesen használhatatlan feladatkezelőbe ki se tudom lőni csak reset gomb segít
2016. aug. 4. 17:35
 5/8 anonim ***** válasza:
Ne csak vírus hanem malware irtot is futtass, nem véletlenül azt javasolták.
2016. aug. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

[link]


Ez a programocska XP-re lett írva a svchost.exe megregulázására:


echo off

cls

@echo svchost.exe 100szazalek CPU hasznalat javitas?

@echo - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

@echo Ezzel visszaall az egyszeru Windows Update hasznalatra

@echo a Microsoft Update hasznalatarol!

pause

cls

net stop WuAuServ

cls

@echo A Windows Update visszaallitasa, turelmet...

echo off

REGSVR32 WUAPI.DLL /s

REGSVR32 WUAUENG.DLL /s

REGSVR32 WUAUENG1.DLL /s

REGSVR32 ATL.DLL /s

REGSVR32 WUCLTUI.DLL /s

REGSVR32 WUPS.DLL /s

REGSVR32 WUPS2.DLL /s

REGSVR32 WUWEB.DLL /s

@echo OK...

cls

net stop WuAuServ

cls

@echo Fajlok torlese...

del "%windir%\SoftwareDistribution\*.*" /S/Q/F

@echo OK...

cls

@echo A Windows Update inditasa...

net start WuAuServ

@echo OK...

cls

@echo Kesz...

pause


XP-n nekem működött, más op.rendszeren nem próbáltam. Másold be a fenti szöveget egy szöveg fájlba, majd a kiterjesztést nevezd át bat-ra (nálam svchost-fix.bat a neve). Dupla klikk a fájlra és lefut a program (ha más op.rendszeren is működik).

2016. aug. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
az van, hogy valószínűleg a ccleaner oldotta meg, malwart lefutattam nem talált problémát, újra indítás megint felugrott a memória kilőttem majd ccleanernek végig engedtem a rendszerleíró hiba javítós cuccát és azóa 2x indítóttam újra nem kezdte újra, lehet érdemes lett volna screenelni milyen hibákat javított közel 100at talált
2016. aug. 4. 22:37
 8/8 anonim ***** válasza:
Sikerűlt megoldani? Ha nem akkor szólj.
2016. aug. 18. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!